US Open: Kubot i Melo w ćwierćfinale!

• Data publikacji: 03.09.2018, 09:40

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali w trzeciej rundzie wielkoszlemowego US Open francuski debel Pierre-Hughes Herbert/Nicolas Mahut 7-5 2-6 6-3 i zapewnili sobie miejsce w najlepszej ósemce nowojorskiego szlema!

Pierwszego seta śmiało można nazwać festiwalem przełamań. Przez jedenaście (!) gemów z rzędu żadna para nie wyszła zwycięsko z własnego serwisu, w związku z czym Kubot i Melo prowadzili 6-5 i serwowali na seta. Ta sztuka im się udała, dzięki czemu mogli zapisać pierwszego seta na swoje konto 7-5.

Drugą partię lepiej rozpoczęli Francuzi, którzy objęli prowadzenie 2-0. W kolejnych gemach ponownie obydwie pary przełamywały siebie nawzajem, aż do siódmego gema w którym Hughes-Herbet i Mahut utrzymali serwis i prowadzili 5-2. Następnie Kubot i Melo znowu zostali przełamani, przez co przegrali drugiego seta 2-6.

Decydującą odsłonę meczu zdecydowanie lepiej rozpoczęli Polak i Brazylijczyk, którzy prowadzili 4-1. Kubot i Melo nie stracili przewagi i zwyciężyli w trzecim secie 6-3. W ćwierćfinale na Kubota i Melo czekają już Amerykanie Tennys Sandgren i Austin Krajicek.

1/8 debla US Open:

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia) - Pierre Hughes-Herbert/Nicolas Mahut (Francja) 7-5 2-6 6-3