Siatkówka - MEJ: Włoszki za mocne dla Polek

• Data publikacji: 02.09.2018, 23:52

Porażką zakończyło się drugie spotkanie Polek na mistrzostwach Europy juniorek. Biało-Czerwone przegrały w niedzielę z Włoszkami 0:3.

Na początku pierwszego seta nieznaczne prowadzenie uzyskały nasze zawodniczki, jednak po pierwszej przerwie technicznej to Azzurre przejęły inicjatywę na boisku. 10:10 był ostatnim remisem, jaki pojawił się na tablicy wyników w tej partii - Włoszki zaczęły budowanie przewagi, którą spokojnie utrzymywały, wygrywając premierową odsłonę spotkania do 21.

Drugi set był bardziej wyrównany - zawodniczki z Italii nie pozwalały Polkom odskoczyć na większą liczbę punktów, a w końcówce same objęły prowadzenie. ostatecznie jednak doszło do gry na przewagi, w której podopieczne Massimo Bellano wygrały 29:27.

Trzecia partia okazała się popisem gry Włoszek - od stanu 6:5 sukcesywnie powiększały prowadzenie. W szczytowym momencie różnica wyniosła trzynaście punktów i Azzurre wygrały 25:12 i 3:0.

Włochy-Polska 3:0 (25:21, 29:27, 25:12)