Annemiek van Vleuten zwyciężczynią Boels Ladies Tour

• Data publikacji: 02.09.2018, 18:54

Dotychczasowa liderka Boels Ladies Tour, Annemiek van Vleuten potwierdziła swoją dominację na ostatnim etapie. Holenderka zdecydowanie wygrała jazdę indywidualną na czas.

Wyścig w Holandii zakończył się 18-kilometrową jazdą na czas dookoła Roosendaal. Niespodzianki nie było. Wygrała Annemiek van Vleuten, która uzyskała wynik 24:00. Holenderka zdecydowanie pokonała swoje rywalki. Druga Holenderka Ellen van Dijk z Team Sunweb straciła do zawodniczki Mitchelton Scott aż 22 sekundy. Trzecia ze stratą 32 sekund była kolejna z reprezentantek Holandii Anna van der Breggen z Boels Dolmans Team.

Annemiek van Vleuten przypieczętowała swój triumf w klasyfikacji generalnej. Holenderka prowadziła w wyścigu już od prologu. W ogólnej klasyfikacji Van Vleuten wyprzedziła o 52 sekundy van Dijk oraz o minutę i 5 sekund van der Breggen. Reprezentantki Polski nie startowały. Jedynym polskim akcentem była Eugenia Bujak, która na czasówce zajęła 14. miejsce i w generalce była 7.