US Open: Kubot gra dalej!

• Data publikacji: 02.09.2018, 08:40

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali w drugiej rundzie US Open Hindusa Divija Sharana i Nowozelandczyka Artema Sitaka 6-3 3-6 6-3.

Mecz rozpoczął się wyrównanie. Przez pierwsze pięć gemów mieliśmy festiwal przełamań i para Kubot/Melo prowadziła 3-2. Następnie polsko-brazylijkska para utrzymała swój serwis, a potem ponownie przełamała swoich rywali i prowadziła 5-2. Wtedy Kubot i Melo stracili swoje podanie, ale już w kolejnym gemie odpłacili się tym samym swoim rywalom i wygrali pierwszego seta 6-3.

Drugiego seta lepiej rozpoczęła para Sharan/Sitak, która prowadziła nawet 4-1. Kubot i Melo nie wygrali żadnego gema w drugim secie przy własnym serwisie, co skutkowało przegraniem drugiej partii 3-6.

Decydującego seta zdecydowanie lepiej rozpoczęli Kubot/Melo, którzy prowadzili 3-0. Od tego momentu żadna para nie wygrała swojego gema serwisowego, przez co Polak i Brazylijczyk wygrali decydującą partię 6-3 i awansowali do trzeciej rundy.

Druga runda debla US Open:

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia) - Divij Sharan/Artem Sitak (Indie/Nowa Zelandia) 6-3 3-6 6-3