US Open: Rosolska w ćwierćfinale miksta!

• Data publikacji: 01.09.2018, 20:54

Bez najmniejszych problemów Alicja Rosolska i Chorwat Nikola Mektić awansowali do ćwierćfinału gry mieszanej. W zaledwie 43 minuty pokonali reprezentantów gospodarzy Cori Gauff i Christopera Eubanksa. W deblu kobiet naszej reprezentantce nie poszło najlepiej, ale w mikście wygląda to obiecująco.

Amerykańska para Cori Gauff i Christopher Eubanks to ciekawy duet, ze względu na jego żeńską część. Gauff to czołowa juniorka, która choć ma zaledwie 14 lat, wygrała już juniorski Roland Garros i przed rokiem była w finale US Open. Jednak już od samego początku spotkania widać było, że faworytami tego spotkania nie bez powodu byli Rosolska i Mektić. Już w pierwszym gemie zdobyli oni przewagę przełamania i pewnie kontrolowali przebieg spotkania. Dołożyli jeszcze jednego breaka na 5-2, a później pewnie obronili swoje podanie, wygrywając pierwszą partię.

Drugiego seta Polka i Chorwat wygrali jeszcze łatwiej. Oddali rywalom tylko jednego gema, na samym początku tej części spotkania. Rosolska i Mektić wywalczyli sobie dziś prawo do gry w ćwierćfinale w mniej niż trzy kwadranse.

Alicja Rosolska/Nikola Mektić (POL/CRO) – Cori Gauff/Christopher Eubanks (USA) 6-2 6-1