International Challenge w badmintonie: mikst w finale, porażka debla

• Data publikacji: 01.09.2018, 20:45

Za nami kolejne mecze i kolejne rozstrzygnięcia w turnieju International Challenge w Charkowie. Dzisiaj biało-czerwoni grali ze zmiennym szczęściem, w ćwierćfinale odpadł debel mężczyzn rozstawiony z numerem 1., do jutrzejszego finału awansowali natomiast nasi młodzi reprezentanci w grze mieszanej.

Od godziny 10:00 odbywały się dzisiaj w Charkowie ćwierćfinały, w których mieliśmy swoich zawodników w dwóch konkurencjach. Jako pierwsi na korcie pokazali się Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska, którzy po raz trzeci z rzędu zmierzyli się z parą z Ukrainy. I po raz kolejny okazali się lepsi od wschodnich sąsiadów. Mykhaylo Makhnovskiy i Anastasiya Prozorova zdołali zdobyć 18 punktów w pierwszym secie i 15 w drugim. W popołudniowym meczu o awans do finału Polacy walczyli, co nikogo nie zaskakuje, z Ukraińcami. Valeriy Atrashchenkov i Yelyzaveta Zharka od początku grali bardzo dobrze i stawili opór naszym młodym reprezentantom, czego efektem było wygranie przez nich premierowej partii do 16. Pozostałe dwa sety były niezwykle wyrównane, oba rozstrzygały się na przewagi. Biało-czerwoni zachowali jednak więcej zimnej krwi i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając ostatecznie całe spotkanie 16:21, 23:21 i 22:20. W jutrzejszym pojedynku o złoto zmierzą się z rozstawionymi z "dwójką" Hindusami - Saurabhem Sharmą i Anoushką Parikh.

Niestety, sukcesu Śmiłowskiego i Świerczyńskiej nie udało się powtórzyć naszemu eksportowemu deblowi męskiemu, czyli Adamowi Cwalinie i Miłoszowi Bochatowi. Faworyci do wygrania całego turnieju, przegrali dzisiaj w ćwierćfinale z parą z Indii - Krishną Prasad Garagą i Dhruvem Kapilą w trzech bardzo zaciętych setach 17:21, 21:19, 18:21. Ich przeciwnicy awansowali później do finału.