Rugby 7 - ME: Polki awansowały do ćwierćfinału!

• Data publikacji: 01.09.2018, 13:31

Reprezentacja Polski kobiet w rugby świetnie się prezentuje w drugim turnieju z cyklu Grand Prix Series. Polki najpierw pokonały Irlandię, a później Anglię i pewnie awansowały do ćwierćfinału.

Drugi turniej z cyklu Grand Prix Series kobiet odbywa się w Kazaniu. Polki w pierwszym turnieju nie wypadły zbyt dobrze i zajęły 10. miejsce w stawce 12 drużyn. Aby myśleć o utrzymaniu w europejskiej elicie nie mogły pozwolić sobie na słaby występ.

Pierwszymi rywalki były Irlandki, z którymi nasze reprezentantki przegrały w czerwcu 0-44. Polki zaczęły spotkanie bardzo uważnie w obronie. Nie udało się jednak zachować czystego konta i to rywalki pierwsze objęły prowadzenie 7-0. Podopieczne Janusza Urbanowicza świetnie zagrały w końcówce pierwszej połowy. Najpierw przyłożenie zdobyła Katarzyna Paszczyk, a potem Natalia Pamięta. Polki do przerwy prowadziły 12-7. Na początku drugiej połowy fenomenalną akcją popisała się Anna Klichowska, która sama przebiegła całe boisko i przyłożyła piłkę. Biało-czerwone prowadziły w tym momencie 17-7 i były blisko zwycięstwa. Irlandki zdołały odrobić straty i zbliżyć się na trzy punkty. Na minutę przed końce piłkę miały nasze reprezentantki. Nie mogły popełnić błędu aby utrzymać przewagę. Na kilka sekund przed końce jedna z naszych zawodniczek zgubiła piłkę przy prostym podaniu. Irlandki miały jeszcze jedną szansę na zwycięstwo. Na szczęście nie udało im się zmienić wyniku i to Polki triumfowały. Zwycięstwo 17-14 nad faworyzowaną Irlandią to ogromna niespodzianka.

Drugim rywalem była Anglia. Spotkanie rozpoczęło świetnie dla naszej drużyny. Polki już na początku objęły prowadzenie po przyłożeniu Natalii Pamięty. Angielki przejęły inicjatywę, jednak bardzo dobrze dziś grająca nasza kadra w obronie nie pozwalała na zbyt dużo. Dopiero pod koniec pierwszej połowy przeciwniczki wyrównały wynik. Druga część to koncert gry naszej siódemki. Polki grały kombinacyjnie, wymieniały dużo podań i co najważniejsze nie popełniały błędów. Anglia nie radziła sobie w obronie. Polki z łatwością zdobywały punkty. Piłkę przyłożyły: Anna Klichowska, Agnieszka Kowalczyk i Katarzyna Paszczyk. Anglia odpowiedziała tylko raz i reprezentacja Polski wygrała 24-14. Drugie zwycięstwo dało nam awans do najlepszej ósemki.

W ostatnim meczu grupowym Polki po wyrównanej grze przegrały z Włoszkami 14-19. Przyłożenia dla naszej drużyny zdobyły: Monika Pietrzak i Katarzyna Paszczyk.

Polska - Irlandia 17-14
Anglia - Włochy 7-7

Polska - Anglia 24-14

Irlandia - Włochy 12-7

Polska - Włochy 14-19

Irlandia - Anglia 27-0