US Open: Rosolska wygrywa w mikście

• Data publikacji: 01.09.2018, 08:46

Alicja Rosolska po nieudanym dla siebie turnieju deblowym i porażce w pierwszej rundzie próbuje swoich sił w grze mieszanej, w której partneruje jej Chorwat Nikola Mektić. Polsko-chorwacka para w pierwszym swoim meczu pokonała reprezentantów Japonii Makoto Ninomiyę i Bena McLachlana 4-6 6-2 10-6.

W pierwszym secie przez siedem gemów nie mieliśmy przełamań. Przy stanie 4-3 dla Japończyków, niestety Rosolska i Mektić zostali przełamani. Na szczęście już w kolejnym gemie odłamali swoich rywali, by po chwili ponownie dać się przełamać i przegrać pierwszego seta 4-6.

Drugiego seta zdecydowanie lepiej rozpoczęli Rosolska i Mektić, którzy dwukrotnie przełamali swoich rywali, a sami nie stracili serwisu i prowadzili już 4-0. Do końca seta nikt już nie stracił serwisu, co oznaczało zwycięstwo 6-2 przez polsko-chorwacką parę i doprowadzenie do remisu w setach.

Super tie-breaka lepiej otworzyli reprezentanci Japonii, którzy prowadzili 2-0, jednak kolejne pięć punktów przypadło Polce i Chorwatowi. Ninomiya i McLachan doprowadzili do remisu 6-6, ale kolejne cztery punkty zapisali na swoje konto Rosolska i Mektic, przez co wygrali tie-breaka 10-6 i awansowali do drugiej rundy turnieju miksta.

Pierwsza runda miksta US Open:

Alicja Rosolska/Nikola Mektic (Polska/Chorwacja) - Makoto Ninomiya/Ben McLachlan (Japonia) 4-6 6-2 10-6