US Open: sukces Linette! Polka w trzeciej rundzie debla!

• Data publikacji: 01.09.2018, 08:28

Magda Linette wraz z Australijką Ajlą Tomljanovic pokonały w drugiej rundzie wielkoszlemowego US Open Białorusinkę Lidziyę Marozavę i Holenderkę Lesley Kerkhove 6-7 (5) 6-3 6-1 i awansowały do trzeciej rundy US Open!

Pierwszy set rozpoczął się tragicznie dla polsko-chorwackiej pary. Marozava i Kerkhove prowadziły już 5-1, ale Linette i Tomljanovic zdołały wyrównać na 5-5. Kolejne dwa gemy wygrały serwujące, przez co byliśmy świadkami tie-breaka. Lepiej rozpoczęły go Białorusinka i Holenderka, które prowadziły 2-0. Polsko-chorwacka para szybko odrobiła stratę i doprowadziła do remisu 2-2. Kolejne siedem punktów wygrały serwujące, a przy stanie 6-5 dla przeciwniczek, niestety Linette i Tomljanovic dały się przełamać i przegrały pierwszego seta 6-7 (5).

Drugiego seta również lepiej rozpoczął debel białorusko-holenderski. Marozava i Kerkhove już w pierwszym gemie przełamały Linette i Tomljanovic i prowadziły już 3-1. Wtedy zaczęła się pogoń Polki i Australijki. Zdobyły one aż pięć gemów z rzędu i wygrały drugą partię 6-3 wyrównując tym samym stan w setach na 1-1.

W trzecim secie na korcie dominowały już tylko Linette i Tomljanovic. Polka i Australijka były zdecydowanie lepsze i pewnie zwyciężyły trzeciego seta 6-1, zapewniając sobie awans do trzeciej rundy!

Druga runda debla US Open:

Magda Linette/Alja Tomljanovic (Polska/Australijka) - Lidziya Marozava/Lesley Kerkhove (Białoruś/Holandia) 6-7 (5) 6-3 6-1