US Open: Thiem zagra w czwartej rundzie

• Data publikacji: 31.08.2018, 23:03

Dominic Thiem awansował do czwartej rundy wielkoszlemowego US Open. W dzisiejszym meczu Austriak pokonał Amerykanina Taylora Fritza w czterech setach.

Pierwsze pięć gemów zostały wygrane przez serwujących. W kolejnym gemie Fritz zdołał przełamać Dominika Thiema, a następnie podwyższył prowadzenie swoim serwisem (5-2). Thiem co prawda wygrał swojego gema serwisowego, ale po chwili pierwszego seta zakończył Fritz (6-3).

Drugi set wyglądał zupełnie inaczej. Thiem wyszedł na prowadzenie 4-1, a Fritz nie dał rady odrobić straty przełamania do Austriaka co skutkowało wygraniem seta przez Thiema 6-3 i wyrównania stanu w setach.

Trzecią partię znakomicie rozpoczął Amerykanin, który objął prowadzenie 3-0. Thiem, jednak odrobił straty i wyrównał na 4-4. W kolejnych czterech gemach obaj tenisiści utrzymali serwis i doprowadzili tym samym do tie-breaka, w którym walka była niezwykle zacięta. Od początku żaden z tenisistów zyskał dwóch punktów przewagi nad przeciwnikiem. Przy stanie 6-5 dla Thiema, Austriak wygrał piłkę przy serwisie rywala i zapewnił sobie zwycięstwo w tie-breaku 7-5.

W czwartym secie przez pierwsze pięć gemów żaden z tenisistów nie dał się przełamać. W szóstym gemie Thiem przełamał serwis Amerykanina, a następnie podwyższył prowadzenie na 5-2. Fritz wygrał swój serwis i przegrywał 3-5, kiedy to mecz został przerwany ze względu na opady deszczu. Po przerwie Thiem szybko zamknął spotkanie wygrywając swoje podanie i czwartego seta 6-3.