Eliminacje MŚ kobiet: Polki wygrywają z Białorusią

• Data publikacji: 31.08.2018, 17:50

Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet wygrała z Białorusią 4:1. Mimo tego nie mamy już szans na awans na Mistrzostwa Świata.

Przed meczem Polki, mimo wyjazdowego meczu, były faworytkami tego spotkania. Białorusinki to czerwone latarnie grupy 2, kiedy biało-czerwone znajdują się za Szwajcarią i Szkocją. Niezależnie od rezultatu nie mieliśmy szans na awans, ponieważ Szkotki i Szwajcarki przegrały tylko jeden mecz w kwalifikacjach.

Początek jednak nie zwiastował zwycięstwa przyjezdnych. Przez niemalże całą pierwszą połowę Polki nie były w stanie zdobyć bramki, aż do 45 minuty, kiedy to Agnieszka Winczo trafiła do siatki i wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie.

Po przerwie biało-czerwone wyprowadziły kolejny, szybki cios. W 47 minucie Ewa Pajor wpisała się na listę strzelczyń. Ten gol rozwiązał worek z bramkami. Kilka minut później Shlapakova zdobyła kontaktową bramkę, jednak Polki, mimo straconego gola, dalej robiły swoje. W 56 minucie Ewelina Kamczyk zdobyła ważną bramkę, która dała drużynie spokój i pewność, że ten mecz można wygrać. Białorusinki wyraźnie podłamane odpuściły, a w 86 minucie Ewa Pajor po raz drugi strzeliła gola i ustaliła wynik spotkania. 4:1 dla Polek to z pewnością wynik, który osłodzi te niezbyt udane kwalifikacje.

Następny mecz Polki rozegrają w Mielcu , 4 września o godz. 17 ze Szwajcarią. Będzie to ostatni mecz Polski w kwalifikacjach.

Białoruś - Polska 1:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Winczo 45', 0:2 Pajor 47', 1:3 Kamczyk 56', 1:4 Pajor 86' - 1:2 Shlapakova 53'

Białoruś: Voskobovich - Shcherbachenia, Gudchenko, Karachun (69' Kozyupa), Urazaeva, Kazakevich (46' Shuppo), Shlapakova, Slesarchik, Shatilenya, Linnik, Olkhovik

Polska: Szymańska - Sikora, Siwińska (46' Mesjasz), Dudek, Wiankowska, Kamczyk (77' Zawistowska), Grzywińska, Balcerzak, Grabowska, Winczo (61' Matuschewski), Pajor

Kartki: 51' Karachun, 64' Urazaeva - 69' Grabowska