Boels Ladies Tour: kolejny etap dla Dideriksen

• Data publikacji: 31.08.2018, 17:02

Mistrzyni Danii Amalie Dideriksen wygrała po sprinterskim finiszu czwarty etap Boels Ladies Tour. Pozycję liderki utrzymała Annemiek van Vleuten.

Kolejny etap wyścigu kobiet dookoła Holandii był płaski. Panie miały do pokonania ponad 124 kilometry ze Stramproy do Weert. Na samotny atak zdecydowała się Omer Shapira (Cylance Pro Cycling) z Izraela. Uciekinierka została złapana ponad 20 kilometrów przed metą. Kolejne akcje także były nieskuteczne.

Podobnie jak wczoraj doszło do finiszu z grupy. Wygrała Amalie Dideriksen, która triumfowała również wczoraj. Dunka z grupy Boels Dolmans Team wyprzedziła na mecie Holenderki Lucindę Brand i Lorenę Wiebes. W klasyfikacji generalnej prowadzi Annemiek van Vleuten z przewagą 22 sekund nad drugą Brand.