ITF: Iga Świątek w finale w Budapeszcie!

• Data publikacji: 31.08.2018, 13:26

Iga Świątek zagra w finale turnieju ITF w Budapeszcie! 17-letnia Polka dzisiaj w półfinale ograła Austriaczkę Barbarę Haas 6-2 6-3. W stolicy Węgier grała też Maja Chwalińska, która zakończyła swój udział w turnieju na ćwierćfinale.

Świątek nerwowo rozpoczęła półfinał. Austriaczka w pierwszym gemie przełamała naszą reprezentantkę, a następnie podwyższyła prowadzenie na 2-0. Wtedy Iga zaczęła grać na znakomitym poziomie. Haas nie potrafiła już nawiązać walki ze Świątek i przegrała kolejne sześć gemów.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg do pierwszego. Najpierw Haas przełamała Polkę, potem podwyższyła prowadzenia na 2-0, a następnie ponownie odebrała serwis Biało-Czerwonej i prowadziła 3-0. Świątek podobnie jak w pierwszym secie poprawiła zdecydowanie swoją grę i nie dała już ugrać swojej rywalce żadnego gema wygrywając drugiego seta 6-3.

Świątek rozpoczęła turniej od zwycięstwa w trzech setach z reprezentantką gospodarzy Reką-Lucą Jani 0-6 6-2 6-1, potem zmiażdżyła byłą pięćdziesiątą rakietę świata - Słowaczkę Janę Cepelovą 6-1 6-0, a w ćwierćfinale ograła Hiszpankę Silvię Soler-Espinosę 6-0 6-4.

Na Węgrzech walczyła również Maja Chwalińska. Polka po udanych kwalifikacjach pokonała Węgierkę Dalmę Galfi 5-7 6-4 6-2, następnie wygrała z Chorwatką Terezą Mrdezą 1-6 6-3 7-5, a w ćwierćfinale przy stanie 3-6 0-2 poddała mecz z Niemką Tamarą Korpatsch.