US Open: dobry początek Kubota i Melo

• Data publikacji: 31.08.2018, 09:56

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali w pierwszej rundzie wielkoszlemowego US Open Meksykanina Hansa Hacha Verdugo oraz Szweda Andreasa Siljestorma 6-3 7-6 (2).

Kubot i Melo dobrze weszli w mecz wygrywając swojego gema serwisowego, a następnie przełamując swoich rywali (2-0). Niestety Verdugo i Siljestorm zdołali dogonić polsko-brazylijską parę i wyrównali stan seta na 3-3. Kolejne trzy gemy padły łupem Kubota i Melo, którzy wygrali pierwszego seta 6-3.

W drugim secie obydwie pary skupiły się na utrzymaniu swojego serwisu. Oznaczało to, że dwanaście gemów z rzędu wygrali serwujący, doprowadzając tym samym do tie-breaka. Decydującą odsłonę drugiego seta lepiej rozpoczęli Kubot i Melo, którzy objęli prowadzenie 3-0. Meksykanin i Szwed wygrali następne dwa punkty i zmniejszyli straty do jednego punkta (2-3). Na szczęście kolejne cztery piłki wygrała para polsko-brazylijska, co oznaczało zwycięstwo w tie-breaku 7-2 i awans do drugiej rundy.

Pierwsza runda debla US Open:

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia) - Hans Hach Verdugo/Andreas Siljestorm (Meksyk/Szwecja) 6-3 7-6 (2)