US Open: Kvitova awansowała do III rundy

• Data publikacji: 30.08.2018, 17:08

W II rundzie wielkoszlemowego US Open spotkały się ze sobą rozstawiona z "5" Petra Kvitova i sklasyfikowana na 90. miejscu w rankingu WTA Yafan Wang z Chin. Dwa lata temu obie tenisistki spotkały się w Pekinie gdzie lepsza okazała się Czeszka, która wygrała w dwóch setach. Dzisiaj również lepsza okazała się Kvitova.

Petra Kvitova już w pierwszym gemie przełamała rywalkę z Chin. Yafan Wang broniąc pierwszego break pointa w bardzo prosty sposób wyrzuciła piłkę na aut. W kolejnym gemie Wang miała trzy szanse po kolei na przełamanie powrotne, niestety dla niej Petra potrafiła odwrócić losy gema na własną korzyść. Dzisiaj Czeszka perfekcyjnie returnowała czego efektem było drugie przełamanie i prowadzenie 4:1. Wang tylko sporadycznie pokazywała dobre zagrania, niestety jest to za mało na świetnie dysponowaną Petrę Kvitovą. Niespodziewanie w szóstym gemie po kilku prostych błędach Wang odrobiła stratę jednego przełamania, a następnie wygrała swój serwis i na tablicy widniał już tylko wynik 4:3 dla Czeszki. Od stanu 4:1 Kvitova zaczęła popełniać bardzo dużo niewymuszonych błędów przez co przegrała po raz kolejny swój serwis. Słaba gra trwała dalej co dobrze wykorzystywała Chinka, która konsekwentnie przebijała wszystkie piłki i czekała na błędy rywalki. Niespodziewanie to Chinka wyszła na prowadzenie 5:4 w pierwszym secie. Podrażniona dwukrotna triumfatorka Wimbledonu wygrała trzy kolejne gemy i wygrała pierwszego seta 7:5.

Drugi set rozpoczął się w taki sam sposób jak pierwsza odsłona - od przełamanie na korzyść Petry Kvitovej. W kolejnych gemach tenisistki zgodnie wygrywały swoje podania, aż do dziewiątego gema. W tym momencie Petra Kvitova wykorzystała szansę na drugie przełamanie, które skutkowało wygraniem seta 6:3.

Petra Kvitova w III rudzie zmierzy się z rozstawioną z numerem 26. Aryną Sabalenką z Białorusi.