Hockey Series Open: Litwini też rozjechani

• Data publikacji: 29.08.2018, 20:25

Po wysokiej wygranej nad Cypryjczykami polscy laskarze odnieśli kolejne zwycięstwo w turnieju Hockey Series Open w Gnieźnie. W środę podopieczni Karola Śnieżka pokonali Litwinów 11:0.

Biało-Czerwoni już po pierwszej kwarcie prowadzili 3:0, dzięki trafieniom Pawła Bratkowskiego, Adriana Krokosza i Dominika Kotulskiego. W drugiej części gry rzut karny na swoją drugą bramkę zamienił Bratkowski, a następnie kapitan zespołu, Maciej Janiszewski, wykorzystał krótki róg. Po zmianie stron boiska bramkę ze stałego fragmentu gry zdobył Patryk Pawlak, a następnie dwoma trafieniami hat-tricka skompletował Kotulski. Ostatnią kwartę bramką otworzył Janiszewski, a Kotulski dołożył jeszcze jedno trafienie. Wynik meczu na 11:0 ustalił Jacek Kurowski.

W pierwszym środowym meczu Ukraińcy zremisowali z Włochami 1:1, dzięki czemu Polska już po dwóch kolejkach jest jedyną drużyną z kompletem zwycięstw. Pierwszą wygraną w Gnieźnie odnieśli Czesi, pokonując Cypryjczyków 10:0. W czwartek Biało-Czerwoni zagrają z Czechami.

Ukraina-Włochy 1:1
Cypr-Czechy 0:10
Litwa-Polska 0:11