Boels Ladies Tour: kolejny triumf van Vleuten

• Data publikacji: 29.08.2018, 17:14

Annemiek van Vleuten wygrała pierwszy etap Boels Ladies Tour. Holenderka, która wygrała wczorajszy prolog, umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Druga była Eugenia Bujak.

Panie miały do pokonania 132 kilometry dookoła Nijmegen. Na trasie aż sześciokrotnie znalazł się podjazd na Berg en Dal. Podczas ostatniej wspinaczki zaatakowała Annemiek van Vleuten. Holenderka wygrała wczoraj w Arnhem prolog i była liderką Boels Ladies Tour. Zawodniczka Mitchelton Scott rozpoczęła swoją akcję na ponad 20 kilometrów przed metą i uzyskała znaczącą przewagę.

Van Vleuten omal nie straciła całej swojej przewagi, gdyż 5 kilometrów przed metą pomyliła trasę. Ostatecznie jednak liderka wyścigu utrzymała się 12 sekund przed peletonem. Z grupy zasadniczej najszybciej finiszowała Eugenia Bujak, która od niedawna reprezentuje Słowenię, a wcześniej jeździła dla Polski. Tuż za zawodniczką BTC City Ljubljana finiszowała Włoszka Elena Cechini z grupy Canyon SRAM Racing. Polki nie startują w tym wyścigu. Annemiek van Vleuten umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej wyścigu. Ma teraz 29 sekund przewagi nad Bujak, która awansowała na 2. miejsce.