Tadej Pogacar wygrał Tour de l'Avenir

• Data publikacji: 26.08.2018, 15:39

Słoweniec Tadej Pogacar triumfował w wyścigu Tour de l'Avenir nazywanym młodzieżowym Tour de France. Ostatni etap wygrał Szwajcar Gino Mader.

Ostatni etap Tour de l'Avenir został skrócony z powodu śniegu na pierwszym podjeździe. Mimo to finałowy odcinek wyścigu był trudny i górzysty. Koszulki lidera bronił Tadej Pogacar. Słoweniec upadł na trasie i potem musiał dogonić. Jednak słoweński kolarz na ostatnim kilometrze razem z Francuzem Clementem Champoussinem dojechał do czołowej czwórki. Byli w niej: Szwajcar Gino Mader, Kolumbijczyk Ivan Ramiro Sosa, Irlandczyk Edward Dunbar i Rosjanin Aleksandr Własow.

Na finiszu najlepszy okazał się Gino Mader, który wygrał po raz drugi na tym wyścigu. Drugi był Dunbar, a trzeci Champoussin. Pogacar finiszował na szóstym miejscu i pewnie obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Filip Maciejuk zajął 46. miejsce, Piotr Pękala był 49. Obaj Polacy stracili 8 minut. Szymon Sajnok był 101. ze stratą 19 minut.

W klasyfikacji generalnej Tadej Pogacar wyprzedził o minutę i 28 sekund Holendra Thymena Arensmana i o minutę i 35 sekund Gino Madera. Piotr Pękala zajął 48. miejsce, Filip Maciejuk był 57., a Szymon Sajnok zakończył wyścig na 101. miejscu, zajmując drugie miejsce na jednym z etapów. Szymon Tracz, Marceli Bogusławski i Alan Banaszek nie ukończyli wyścigu. Ostatni z nich był drugi na pierwszym etapie.