Kajakarstwo - MŚ: Dorota Borowska z brązowym medalem!

• Data publikacji: 25.08.2018, 15:44

Dorota Borowska wywalczyła brązowy medal w konkurencji C1 na 200 m na Mistrzostwach Świata w portugalskim Montemor O Velho. Pozostałym naszym reprezentantom płynącym w finałach A niewiele zabrakło do medali.

Borowska po dzisiejszym półfinale w którym zajęła pierwsze miejsce znakomicie popłynęła w bezpośredniej walce o medale. Polka zajęła trzecie miejsce przegrywając tylko z Kanadyjką Laurence Vincent-Lapointe oraz Rosjanką Olesyą Romasienko.

Słabo zaprezentowała się w finale nasza czwórka kanadyjkarzy w składzie Tomasz Kaczor/Piotr Kuleta/Tomasz Barniak/Marcin Grzybowski. Polacy zajęli dopiero siódme miejsce. Złoto trafiło do Rosjan, srebro do Ukraińców, a brąz do Włochów.

Bardzo dobrze w swoim finale popłynęła Anna Puławska, która zajęła czwarte miejsce w konkurencji kajakarek na 500 metrów. Polka przegrała z medalistkami olimpijskimi Danutą Kozak i Lisą Carrington. Brąz zdobyła Białorusinka Volha Khudzenka.

Szósty w finale kajakarzy na 500 metrów był Bartosz Stabno. Złoto w tej konkurencji wywalczył reprezentant gospodarzy Fernando Pimenta wyprzedzając Niemca Maxa Rendschmidta oraz Czecha Josefa Dostala.

Piąte miejsca zajęły nasze dwójki kajakarek i kajakarzy na 200 metrów - Karolina Markiewicz i Helena Wiśniewska na 200 metrów, Piotr Mazur i Paweł Kaczmarek na 200 metrów oraz Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek na 500 metrów.

...

7. Polska (Tomasz Kaczor/Piotr Kuleta/Tomasz Barniak/Marcin Grzybowski)

...

5. Polska (Karolina Markiewicz/Helena Wiśniewska)

...

5. Polska (Justyna Iskrzycka/Paulina Paszek)

Po emocjach związanych z finałami A i walkami o medale przyszedł czas na wyścigi eliminacyjne do jutrzejszych finałów. Polacy wypadli bardzo dobrze kwalifikując się do półfinałów i finałów.

W finale A oglądać będziemy polską czwórkę kajakarek kobiet. Polki w składzie Karolina Naja/Helena Wiśniewska/Anna Puławska/Katarzyna Kołodziejczyk zajęły trzecie miejsce w swoim półfinale, a więc ostatnie dające awans do finału A.

Również jutro do walki o medale przystąpią Sylwia Szczerbińska i Anna Borowska startujące w dwójkach kanadyjkowych na 200 metrów. Polki okazały się niepokonane w swoim półfinale wyprzedzając Rosjanki i Białorusinki.

W finale A popłynie także nasza dwójka kanadyjkarzy na 500 metrów. Arsen Śliwiński i Michał Lubniewski również nie dali się wyprzedzić w półfinale wyprzedzając Rosjan i Ukraińców.

Wyniki Polaków:

K1 200 metrów mężczyzn - Paweł Kaczmarek - 6. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału

K1 200 metrów kobiet - Marta Walczykiewicz - 2. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału

K4 500 metrów mężczyzn - Polska (Martin Brzeziński, Rafał Rosolski, Dawid Putto, Norbert Kuczyński) - 2. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału, 6. miejsce w półfinale, awans do finału B

K4 500 metrów kobiet - Polska (Karolina Naja/Helena Wiśniewska/Anna Puławska/Katarzyna Kołodziejczyk) - 3. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do finału A

C1 200 metrów mężczyzn - Wiktor Głazunow - 5. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału

C2 200 metrów kobiet - Sylwia Szczerbińska/Anna Borowska - 1. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do finału A

C2 500 metrów mężczyzn - Arsen Śliwiński/Michał Lubniewski - 1. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do finału A

C2 500 metrów kobiet - Aleksandra Jacewicz/Magda Stanny - 6. miejsce w półfinale, awans do finału B