Tenis stołowy - Czech Open: w Ołomuńcu już bez Polaków

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 24.08.2018, 22:57

To nie był udany dzień dla polskich zawodników. Li Qian odpadła zarówno z turnieju singlistek, jak i deblistek. Porażką zakończył się także pojedynek debla Badowski/Zatówka.

Po niespodziewanym zwycięstwie Li Qian w 1/16 finału, można było się dzisiaj spodziewać dobrego występu w meczu z Niemką Sabine Winter. Niestety, Polka od początku nie miała nic do powiedzenia i była tłem dla rewelacyjnej Niemki. W nieco ponad 20 minut Qian pożegnała się z turniejem.

Li Qian - Sabine Winter (Niemcy) 0:4 (9:11, 2:11, 6:11, 8:11)

Nieco lepiej Qian zaprezentowała się w deblu. W parze z Holenderką Li Jie wygrała pierwszego seta w pojedynku z Chinkami. Niestety, taki początek obudził rywalki z Azji. Od drugiego seta "nasz" duet wygrał odpowiednio trzy, cztery oraz pięć punktów.

Li Qian/Li Jie (Holandia) - Rui Zhang/Gaoyang Liu (Chiny) 1:3 (12:10, 3:11, 4:11, 5:11)

Bez szans w swoim ćwierćfinałowym pojedynku byli nasi debliści. Marek Badowski i Patryk Zatówka trafili na rozstawionych z "jedynką" Niemców - Ruwena Filusa i Ricardo Walthera. Mecz ten miał jednostronny przebieg. Swoje szanse biało-czerwoni mieli jedynie w ostatniej partii, w której rywale przechylili szalę na swoją korzyść dopiero w końcówce.

Marek Badowski/Patryk Zatówka - Ruwen Filus/Ricardo Walther (Niemcy) 0:3 (7:11, 6:11, 9:11)