MŚ U20 kobiet: Japonki mistrzyniami, Angielki z brązowym medalem

• Data publikacji: 24.08.2018, 21:20

Przed kilkoma minutami zakończył się finał Mistrzostw Świata U20 kobiet. Turniej zwyciężyły Japonki, pokonując w finale Hiszpanki 3:1. W meczu o 3 miejsce lepsze okazały się Angielki, które wygrały z Francuzkami po rzutach karnych.

Zanim dostaliśmy danie główne, na przystawkę został podany mecz o brąz. Spotkanie zapowiadało się ciekawie ze względu na podtekst towarzyszący każdemu starciu między Anglią i Francją. W pierwszej połowie nie padła żadna bramka, ale za to tuż po wznowieniu pierwszego gola strzeliły Angielki. Francuzki nie czekały długo, szybko przeprowadziły zmiany i w 68. minucie wyrównały po rzucie karnym. Jak się okazało później, nie była to jedyna jedenastka w tym meczu. Do końca spotkania nie padł już żaden gol i potrzebny był konkurs karnych. Z 11. metra lepiej spisały się Angielki, które wygrały 4:2 i ostatecznie to one cieszyły się ze zdobycia brązowego medalu.

Francja 1:1 Anglia (2:4 karne)

Laurent 68’ – Stanway 46’

Francja: Lerond – Goetsch, Thibaud, Lakrar (Piga 46’), Bacha – Daoudi (Polito 60’), Laurent, Gavory, Zamanian (Delabre 61’), Baltimore – Malard

Anglia: MacIver – Pacheco, Finnigan, Fisk, Patten – Peplow, Kelly (Babajide 90’), Rouse (Allen 90’), Stanway, Russo – Hemp

Finał był spotkaniem drużyn, które już spotkały się w fazie grupowej. Wtedy minimalnie lepsze okazały się Hiszpanki, pokonując po golu Menayo Japonki 1-0. Dzisiejszy mecz miał jednak zupełnie inną stawkę. Obie ekipy zaprezentowały się świetnie podczas tych mistrzostw i ostatnie 90 minut miało zadecydować, kto odbierze złoty medal.

W pierwszej połowie aktywniejsze były Hiszpanki. Zdecydowanie częściej utrzymywały się przy piłce i częściej zapuszczały się pod pole karne Japonek. To jednak zawodniczki z Azji strzeliły gola. W 39. minucie Miyazawa pokonała Coll i Hiszpanki musiały gonić wynik w drugiej połowie.

Dwa szybkie ciosy ze strony Japonek zabiły mecz. Nie minął kwadrans, a Takarada podwyższyła wynik na 2:0. 9 minut później Hiszpanki straciły kolejnego gola i w zasadzie było już wiadomo, że złoto powędruje do Kraju Kwitnącej Wiśni. Na osłodę honorową bramkę dla Hiszpanek strzeliła Andujar.

Hiszpania 1:3 Japonia

Andujar 71' - Miyazawa 38', Takarada 57', Nagano 65'

Hiszpania: Coll – Rodriguez (Fernandez 71'), Pujadas Boix, Lopez, Montero – Navarro, Wienke, Gutierrez – Oroz (Sancho 80'), Pina, Andujar

Japonia: Stambaugh – Takahira, Minami, Takahashi, Miyagawa – Endo, Nagano, Hayasi, Miyazawa – Takarada, Ueki (Muraoka 90')