US Open: Hurkacz zagra w turnieju głównym!

• Data publikacji: 24.08.2018, 21:11

Hubert Hurkacz będzie jedynym polskim singlistą występującym w wielkoszlemowym US Open w rywalizacji mężczyzn. W decydującej rundzie kwalifikacji Polak ograł Hiszpana Pedro Martineza Portero 6-3 6-3.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Po sześciu gemach mieliśmy remis 3-3. W siódmym gemie Hurkacz przełamał Hiszpana i wyszedł na prowadzenie 4-3. Następnie wygrał swoje podanie i po raz kolejny odebrał serwis swojemu rywalowi wygrywając pierwszego seta 6-3.

Drugi set Hubert rozpoczął zdecydowanie lepiej. Najpierw prowadził 2-0, później 4-1. Ostatecznie w drugiej partii ponownie lepszy był Polak wygrywając 6-3 i zapewniając sobie awans do głównej drabinki US Open.

W drugiej rundzie kwalifikacji Hubert pokonał Białorusina Egora Gerasimova 7-6 (3) 6-3. Na tym samym etapie swoją przygodę z Nowym Jorkiem zakończył Kamil Majchrzak, który przegrał z Hiszpanem Marcelem Granollersem 3-6 3-6.