ME U16: Francuzki za mocne. Polki powalczą o siódme miejsce

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 24.08.2018, 17:39

Koszykarska reprezentacja Polski kobiet do lat 16 przegrała z drużyną Francji wynikiem 70:46 w meczu o miejsca 5-8. na Mistrzostwach Europy. Oznacza to, że Polkom pozostała już tylko walka o siódmą pozycję z Węgierkami.

Od rażącej nieskuteczności rozpoczęły grę obie drużyny. Zarówno Francuzki, jak i Polki przez dłuższy fragment pierwszej kwarty miały problemy z regularnym zdobywaniem punktów, dzięki czemu zakończyła się ona rezultatem 11:10 dla Trójkolorowych.

Liczniki punktowe obu drużyn nieco „ruszyły”, gdy rozpoczęło się drugie 10 minut gry. Podczas nich lepiej zaprezentowały się zawodniczki z Francji, którym udało  się zbudować 9-punktową przewagę. Na liderkę naszych przeciwniczek wyrosła zdecydowanie Palmire Mbu, która była niezwykle skuteczna, szczególnie biorąc pod uwagę rzuty za trzy.

Doskonała postawa Mbu i wtórującym jej Celii Cardenal czy Louise Bussiere utrudniała życie Polkom, które, choć rzuciły się do ataku podczas trzeciej części spotkania, odrobiły tylko cztery „oczka”. Nie pomogła nawet doskonała dziś Natalia Kurach, która była najjaśniejszą postacią w zespole Lubow Szwecowej-Knap.

Marzenia reprezentantek Polski o zwycięstwie nad koszykarkami znad Sekwany ostatecznie przekreśliła ostatnia kwarta, podczas której Biało-Czerwone zostały zdemolowane przez silniejsze i skuteczniejsze Francuzki. Młodziutkie Polki przegrały ostatnią odsłonę 29:10, a w konsekwencji cały mecz 70:46.

Porażka w meczu z faworyzowanymi Francuzkami oznacza, że stawką ostatniego meczu naszych reprezentantek na litewskim Eurobaskecie będzie siódme miejsce. W walce o nie Polki zmierzą się z Węgierkami, które wcześniej okazały się gorsze od Rosjanek stosunkiem 76:52. Mecz będzie rewanżem za spotkanie z fazy grupowej, kiedy to minimalnie lepsze były zawodniczki z Węgier.

Francja – Polska 70:46 (11:10, 19:11, 11:15, 29:10)