WTA - New Haven: Rosolska zagra w półfinale!

• Data publikacji: 24.08.2018, 12:53

Alicja Rosolska i Abigail Spears pokonały w ćwierćfinale turnieju w New Haven wyżej notowany debel Johanna Larsson/Kiki Bertens 4-6 7-5 10-5 i awansowały do półfinały amerykańskiej imprezy!

Pierwszy set rozpoczął się od dwóch przełamań i remisu 1-1. Kolejnym kluczowym momentem pierwszego seta było przełamanie dla szwedzko-holenderskiej pary na 3-2. Larsson i Bertens co prawda później straciły swoje podanie, ale dwukrotnie odebrały serwis Rosolskiej i Spears, dzięki czemu wygrały pierwszego seta 6-4.

W drugim secie, podobnie jak w pierwszym, obydwie pary rozpoczęły od przełamania serwisu rywalek. W kolejnych ośmiu gemach żadna para nie pozwalała drugiej uciec na dwa gemy i mieliśmy remis 5-5. Następnie Rosolska i Spears przełamały swoje rywalki, a później utrzymały swój serwis i mogły cieszyć się ze zwycięstwa w drugiej partii 7-5.

Super tie-breaka zdecydowanie lepiej rozpoczęły Larsson i Bertens, które prowadziły już 5-1, jednak później stała się rzecz nieprawdopodobna. Polka i Amerykanka wygrały kolejne 9 (!) punktów i w całym tie-breaku okazały się lepsze 10-5. W półfinale na Rosolską i Spears czekają już wymagające Czeszki Andrea Hlavackova i Barbora Strycova.

Ćwierćfinał debla w New Haven:

Alicja Rosolska/Abigail Spears (Polska/USA) - Johanna Larsson/Kiki Bertens (Szwecja/Holandia) 4-6 7-5 10-5