Pierwszy górski etap Tour de l'Avenir dla Sosy

• Data publikacji: 23.08.2018, 18:31

Tour de l'Avenir wjeżdża w góry. Zwycięzcą etapu został Ivan Ramiro Sosa, który minimalnie wyprzedził Brandona McNulty'ego. Nowym liderem został Tadej Pogacar.

Dzisiejszy etap młodzieżowego wyścigu wzorowany był na jednym z etapów ostatniego Tour de France. Dzisiejsze ściganie liczyło zaledwie 36 kilometrów. Kolarze wystartowali z Moutiers. Najpierw podjechali na Cote de Montaguy, potem po zjeździe wpisani się na finałowy podjazd do Meribel o długości ponad 11 kilometrów. Tempo wyścigu było bardzo mocne. Ostatecznie zaatakowali najlepsi górale wyścigu. W końcówce odjechała grupa w składzie: Ivan Ramiro Sosa (Kolumbia), Brandon McNulty (Stany Zjednoczone), Tadej Pogacar (Słowenia) i Marc Hirschi (Szwajcaria). Ostatni z nich odpadł z czołówki.

Walka o zwycięstwo była zacięta. Na finiszu Sosa minimalnie pokonał McNulty'ego. O triumfie zadecydował fotofinisz. Tadej Pogacar finiszował na trzecim miejscu i został nowym liderem wyścigu. Piotr Pękala zajął 73. miejsce, Filip Maciejuk był 74. (obaj 6 minut i 31 sekund), Szymon Sajnok 104. (7 minut i 53 sekundy), Szymon Tracz 115. (9 minut i 39 sekund), a Marceli Bogusławski 120. (10 minut i 34 sekundy).