Winston-Salem: porażka Kubota i Melo w pierwszej rundzie

• Data publikacji: 23.08.2018, 12:52

Niestety po raz kolejny Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie mogą zaliczyć swojego występu do udanych. W pierwszej rundzie turnieju w Winston-Salem polsko-brazylijska para przegrała z Brazylijczykiem Marcelo Demolinerem i Meksykaninem Santiago Gonzalezem 3-6 6-3 5-10.

Pierwszego seta kapitalnie rozpoczęła para brazylijsko-meksykańska, która szybko objęła prowadzenie 3-0. Od tego stanu co ciekawe żadna para nie utrzymała już swojego podania, przez co pierwszego seta zwyciężyli Demoliner i Gonzalez 6-3.

Drugą partię lepiej rozpoczęli Kubot i Melo, którzy na początku seta prowadzili 2-0. Niestety kolejne dwa gemy wygrali ich przeciwnicy i wyrównali na 2-2. Na szczęście Polak i Brazylijczyk ponownie "odskoczyli" swoim rywalom na trzy gemy i prowadzili 5-2, co spowodowało zwycięstwo w drugim secie 6-3 i wyrównanie stanu w setach.

Super tie-break często jest loteryjny i jedna piłka może w nim zaważyć o losach całego meczu. Decydującą rozgrywkę lepiej rozpoczęli Demoliner i Gonzalez prowadząc 2-0, ale po chwili Polak i Brazylijczyk wyrównali na 2-2. Od tego momentu brazylijsko-meksykański debel ponownie wyszedł na dwupunktowe prowadzenie, które sukcesywnie powiększał wygrywając ostatecznie do pięciu.

Pierwsza runda debla w Winston-Salem:

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia) - Marcelo Demoliner/Santiago Gonzalez (Brazylia/Meksyk) 3-6 6-3 5-10