US Open: panowie walczą dalej!

• Data publikacji: 23.08.2018, 12:31

Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak awansowali do drugiej rundy kwalifikacji wielkoszlemowego US Open. Niestety już w pierwszej rundzie kwalifikacji swoją przygodę z Nowym Jorkiem zakończyła Magdalena Fręch.

Hurkacz w swoim pierwszym meczu w walce o awans do głównej drabinki grał z niżej notowanym Australijczykiem Johnem-Patrickiem Smithem. Najlepszym osiągnięciem Smitha w tym sezonie był finał challengera w meksykańskim Leon. Hubert do pojedynku przystępował, więc jako faworyt. Z tej roli Polak wywiązał się znakomicie pewnie pokonując Australijczyka 6-3 6-2. W drugim swoim meczu Hurkacz powalczy z Białorusinem Egorem Gerasimovem.

W drugiej rundzie kwalifikacji znalazł się także Kamil Majchrzak, który w pierwszym swoim meczu na kortach Flushing Meadows grał z Czechem Adamem Pavlaskiem. Kamil rozpoczął mecz nerwowo i przegrał pierwszego seta 2-6. Na szczęście od drugiej partii Polak wrócił na właściwe tory i w kolejnych dwóch setach okazał się lepszy od naszego południowego sąsiada wygrywając 6-1 6-3. W kolejnym meczu Majchrzak zmierzy się z byłą dziewiętnastą rakietą świata - Hiszpanem Marcelem Granollersem.

Niespodziewanie już na pierwszym swoim meczu swoją przygodę z Nowym Jorkiem zakończyła Magdalena Fręch. Rywalką Polki w pierwszej rundzie kwalifikacji była niżej notowana reprezentantka gospodarzy Danielle Lao. Niestety to Amerykanka wyszła zwycięsko z tego pojedynku wygrywając 6-3 6-3.

W turniejach głównych u kobiet reprezentować nas będą Agnieszka Radwańska i Magda Linette, a w turnieju mężczyzn żaden z Polaków nie ma zapewnionego miejsca.