Żeglarstwo - ME: świetna postawa biało-czerwonych

• Data publikacji: 22.08.2018, 20:26

Bardzo dobrze układają się dla nas ME w klasie RS:X rozgrywane w Sopocie. Nasi reprezentanci znajdują się w czołówce. Szczególnie uwagę należy zwrócić na Zofię Noceti-Klepacką, która prowadzi w regatach oraz na Radosława Furmańskiego, plasującego się na drugiej pozycji.

W dniu dzisiejszym rozegrano kolejne wyścigi kwalifikacyjne. W rywalizacji kobiet kapitalnie radziła sobie Zofia Noceti-Klepacka. W pierwszym wyścigu zajęła trzecie miejsce. Dwa pozostałe wygrała i awansowała na pozycję liderki. Pierwszą dziesiątkę zamyka Karolina Lipińska. Jednak jej starty nie były najlepsze: 15., 22. i 11. miejsce. Maja Dziarnowska przesunęła się na 12. lokatę (21., 12., 13. miejsce). Trzy pozycje niżej jest Kamila Smektała, która finiszowała na 17., 25. i 15. pozycji. Z kolei dwa miejsca za nią jest Małgorzata Białecka (39., 2. i 16. miejsce). Zuzanna Czuryło znajduje się na 27. pozycji.

Niewiele gorzej sytuacja układa się wśród mężczyzn. Radosław Furmański kończył wyścigi na 4., 3. i 10. pozycji, co pozwoliło mu awansować na drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej. Do lidera Izraelczyka Yoava Omera tarci trzy punkty. Równie udane występy ma za sobą Maciej Kluszczyński. Dzisiaj zaczął od drugiego miejsca, potem wygrał, a na koniec uplasował się na ósmym miejscu. W generalce Polak jest szósty. Nie zachwyca nas Paweł Tarnowski, który był 16., 11. i 23. Daje mu to dopiero 24. lokatę. Z rywalizacji z powodu kontuzji wycofał się Piotr Myszka.

Wice liderką w kategorii juniorek jest Lidia Sulikowska. Na siódmym miejscu plasuje się Weronika Marciniak. Wśród juniorów Przemysław Szybkowski sklasyfikowany jest na 15. miejscu.