ME U16 kobiet: Polki zagrają w ćwierćfinale!

• Data publikacji: 21.08.2018, 18:09

Reprezentacja Polski kobiet U16 pokonała Niemki 73:56 i zagra w ćwierćfinale Mistrzostw Europy! Największe wrażenie na kibicach zrobiła Magdalena Szymkiewicz, która zdobyła aż 29 punktów.

Polki do meczu przystąpiły jako trzecia drużyna grupy C, Niemki teoretycznie były faworytem tego spotkania, ponieważ lepiej poradziły sobie w swojej grupie (2 miejsce). Nic bardziej mylnego. Biało-czerwone nie dały szans swoim dzisiejszym rywalkom i to one zagrają w ćwierćfinale z Hiszpankami.

Dziewczyny znad Wisły rozkręcały się z minuty na minutę. Wygrana to nagroda za regularność, Polki tylko raz miały dłuższą przerwę w punktowaniu rywalek. Dobitnie udowadnia to fakt, że Polska wygrała każdą kwartę w meczu. Ponadto świetnie, jak na drużyny młodzieżowe, Polki rzucały zza linii trzech punktów (prawie 40% skuteczności!). Co prawda Niemki znacznie częściej zbierały piłki spod kosza, w tym zaliczyły aż 24 ofensywne zbiórki. Jednak należy ten aspekt traktować z przymrużeniem oka, ponieważ nasze zachodnie sąsiadki miały problemy z trafianiem do kosza, co naturalnie tworzyło okazję do zebrania piłek spod tablicy.

Do tak dobrej skuteczności zza łuku przyczyniła się Magdalena Szymkiewicz, która była dzisiaj naszą główną "armatą", trafiając aż 7/10 rzutów z dystansu! Dzięki temu zgromadziła na swoim koncie 29 punktów, odskakując swoim koleżankom z drużyny w tej kategorii. Fantastyczną "linijką" w boxscore mogła popisać się także Alicja Rogozińska, która zdobyła 9 punktów, asystowała aż 12 razy i przechwyciła piłkę siedmiokrotnie. Cała drużyna Niemek miała tylko 3 asysty więcej od naszej zawodniczki, a nawet jeden przechwyt mniej!

Kolejne spotkanie Polki zagrają 22 sierpnia o godzinie 15.45 z Hiszpankami. Stawką spotkania będzie półfinał Mistrzostw Europy U16 kobiet.