MŚ U20 kobiet: Japonki zagrają z Hiszpankami o końcowy triumf

• Data publikacji: 20.08.2018, 21:44

Dzisiejszy dzień w Mistrzostwach Świata piłkarek do lat 20 stał pod znakiem meczów 1/2 finału. O miano najlepszej reprezentacji w tej kategorii wiekowej zagrają Japonki i Hiszpanki, które pokonały kolejno Angielki i Francuzki.

Anglia - Japonia 0:2 (0:2)

22' Ueki, 27' Endo

Spotkanie było bardzo wyrównane, o czym może świadczyć choćby liczba sytuacji bramkowych - tylko 11:10 na korzyść zawodniczek z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jednak optycznie przewaga Japonek była widoczna. To one częściej utrzymywały się przy piłce i dyktowały tempo gry. W rezultacie udało im się strzelić jeszcze w pierwszej połowie dwie bramki, które zadecydowały o ich zwycięstwie. Wynik spotkania w 22. minucie otworzyła Ueki, a na 2:0 podwyższyła go pięć minut później Endo. Angielki próbowały odpowiedzieć i także stwarzały sobie sytuacje, ale nie potrafiły jednak skierować piłki do siatki rywalek i mecz zakończył się wygraną Japonek.

Francja - Hiszpania 0:1 (0:0)

51' Guijarro

Nieznacznymi faworytkami tego pojedynku były gospodynie tego turnieju - Francuzki. Jednak tym razem powiedzenie, że ,,ściany sprzyjają gospodarzom" nie sprawdziło się w teorii. Trójkolorowe stwarzały sobie więcej sytuacji bramkowych, częściej strzelały od rywalek, ale nie udało się im wpakować piłki do siatki. Bardziej konkretne w swoich poczynaniach były Hiszpanki, które oddały jedno celne uderzenie na bramkę Francuzek i jak się okazało później było ono kluczowe. W 51. minucie do futbolówki doszła Patricia Guijarro i swoim trafieniem rozstrzygnęła losy tej rywalizacji.