ME U16: druga porażka Polek

• Data publikacji: 19.08.2018, 22:09

Polskie koszykarki z drugą porażką na Mistrzostwach Europy do lat 16, które rozgrywane są w litewskim Kownie. Biało-Czerwone uległy Węgierkom 57:65.

Oba zespoły miały przed tym spotkaniem identyczny bilans - jedno zwycięstwo, jedna porażka. Stawka tego meczu była więc jasna - drugie miejsce w grupie C i teoretycznie łatwiejszy rywal w 1/8 finału.

Niestety, stawkę tę zgarnęły nasze rywalki. O wyniku w największym stopniu zdecydowała fatalna druga kwarta, przegrana przez nasze dziewczyny 9:22. W drugiej połowie, mimo że była ona wyrównana, a nawet trzema punktami wygrały ją Polki, Węgierki dość spokojnie kontrolowały wynik i szczęśliwie dowiozły to zwycięstwo do końca.

Najwięcej punktów - po 17, zdobyły dla naszego zespołu Magdalena Szymkiewicz i Weronika Piechowiak. Ta druga zaliczyła double-double, do dwucyfrowej zdobyczy punktowej dołożyła bowiem również 10 zbiórek. U Węgierek fenomenalne spotkanie rozegrała Reka Dombai - autorka 27 punktów, 9 zbiórek, 4 asyst i 2 przechwytów.

Porażka z Węgierkami oznacza, że Polki kończą rywalizację w grupie C na trzecim miejscu i w 1/8 finału wpadają na drugą drużynę grupy D, czyli Niemki. Koszykarki zza naszej zachodniej granicy legitymują się nieco lepszym od naszego bilansem 2-1. Dziś pokonały gospodynie z Litwy (58:51), wcześniej nie dały szans Dunkom (55:39) i uległy Rosjankom (43:51). Początek być może najważniejszego meczu Polek na tych mistrzostwach we wtorek o 16:45.

Polska - Węgry 57:65 (20:18, 9:22, 16:12, 12:13)