Tenis stołowy - Bulgaria Open: pierwszy tytuł w sezonie Ning Ding

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 19.08.2018, 17:10

Zwycięstwami Xu Xina i Ning Ding w singlu zakończył się rozgrywany w Bułgarii turniej z cyklu ITTF World Tour. Dla powracającej do gry na najwyższym poziomie Chinki był to pierwszy od ponad roku triumf w cyklu.

Grę pojedynczą zdominowali Chińczycy. Interesujący przebieg miał finał kobiet, w którym Ning Ding ograła swoją rodaczkę Yidi Wang 4:3 (11:7, 10:12, 8:11, 11:8, 11:6, 4:11, 11:2). Dla mistrzyni olimpijskiej z Rio de Janeiro to pierwsze trofeum na arenie międzynarodowej w tym sezonie. Wśród mężczyzn triumfował Xu Xin. W ostatnim meczu turnieju pokonał Japończyka Kentę Matsudairę 4:1 (12:10, 10:12, 11:8, 11:6, 11:4) i potwierdził doskonałą dyspozycję tego lata. Piąty zawodnik światowych list trzy tygodnie temu triumfował również w Australii.

Xin w Panagiuriszte ustrzelił dublet. W parze z Ma Longiem zdominował także rywalizację deblową. Chińczycy w finale pokonali najwyżej rozstawiony duet Oshima/Morizono 3:1. Zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni mieli jednak podczas turnieju chwile chwały. Mianowicie grę podwójną pań wygrały Kasumi Ishikawa i Mima Ito, które dziś pokonały utalentowane Chinki Liu Gaoyang i Rui Zhang 3:1.