Kamil Małecki drugi w Tour de Hongrie

• Data publikacji: 19.08.2018, 20:20

Kamil Małecki zajął trzecie miejsce na ostatnim etapie wyścigu dookoła Węgier. Dzięki temu kolarz CCC Sprandi Polkowice awansował na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Zwycięzcą wyścigu został Włoch Manuel Belletti.

Ostatni etap wyścigu na Węgrzech prowadził dookoła Kazincbarciki i liczył 128 kilometrów. W ucieczce dnia, która została złapana 60 kilometrów przed metą, jechali Roland Thalmann (Szwajcaria, Team Vorarlberg Santic) i Ziga Rucigaj (Słowenia, Ljubljana Gusto). Ostatecznie doszło do rozgrywki sprinterskiej. Wygrał Nikodemus Holler (Niemcy, Bike Aid), który wygrał także wczoraj. Drugi finiszował Matteo Moschetti (Włochy, Polartec-Kometa). Kamil Małecki po raz trzeci na wyścigu dookoła Węgier zajął trzecie miejsce. Polski kolarz wygrał także lotną premię. Ostatecznie kolarz grupy CCC Sprandi Polkowice awansował na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Zwycięzcą wyścigu został Manuel Belletti (Androni Giocattoli-Sidermec). Włoch wyprzedził o 27 sekund Kamila Małeckiego i o 28 sekund Paolo Toto. Na piątym etapie Adrian Kurek zajął 33. miejsce, Leszek Pluciński był 38., Mateusz Taciak 54., Wojciech Pszczolarski (Pardus-Tufo Prostejow) 67., a Patryk Stosz 72. Z polskich kolarzy w peletonie nie przyjechał tylko Paweł Bernas, który zajął 92. pozycję ze stratą półtorej minuty. W klasyfikacji generalnej Leszek Pluciński uplasował się na 6. miejscu. W pierwszej dziesiątce znalazł się także ósmy Adrian Kurek. Patryk Stosz zajął 23. miejsce, Mateusz Taciak był 28., Paweł Bernas 29., a Wojciech Pszczolarski 92.