MŚJ w kolarstwie torowym: Nikola Sibiak ze srebrem w keirinie

• Data publikacji: 19.08.2018, 18:37

Nikola Sibiak zdobyła srebrny medal w keirinie ostatniego dnia mistrzostw świata juniorów w Aigle. Był to trzeci medal reprezentantki Polski na tych zawodach. Łącznie Polacy wywalczyli 9 medali.

Nikola Sibiak wygrała swój wyścig pierwszej rundy i była druga w drugiej rundzie. W finale polska sprinterka jechała jako ostatnia za derną. Jednak od razu po zjechaniu derny przesunęła się na pierwszą pozycję. Ostatecznie dojechała na metę na drugim miejscu. Polka minimalnie wyprzedziła trzecią Janę Tyszenko z Rosji. Zdecydowanie wygrała Lea Sophie Friedrich. Reprezentantka Niemiec zdobyła w Aigle również złote medale w sprincie indywidualnym i drużynowym oraz w wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego. To niesamowite osiągnięcie. Druga z Polek, Paulina Petri zajęła 5. miejsce w półfinale, w którym jedną z jej rywalek była Nikola Sibiak. Następnie Petri wygrała mały finał i zajęła 7. miejsce.

Marta Jaskulska i Wiktoria Kierat zajęły 6. miejsce w wyścigu madison. Polski duet zdobył 4 punkty na lotnych finiszach. Okrążenie nadrobiły tylko cztery pary: Francja, Rosja, Australia i Włochy. Wygrały Victoire Berteau i Marie le Net, które zdobyły 70 punktów, wygrywając ostatni finisz. Drugie miejsce z dorobkiem 46 punktów zajęły Daria Małkowa i Mariia Miliajewa. Na najniższym stopniu podium stanęły Alexandra Martin-Wallace i Alice Culling, które wywalczyły 38 punktów i o 2 punkty wyprzedziły Vittorię Guazzini i Glorię Scarsi.

Kończący mistrzostwa wyścig madison wygrali Blake Quick i Lucas Plapp. Australijczycy zdobyli 43 punkty. Srebrny medal wywalczyli Rosjanie Gleb Syritsa i Lew Gonow z wynikiem 32 punktów. Na trzeciej pozycji uplasowali się Duńczycy Oliver Frederiksen i Matias Malmberg, którzy zdobyli 17 punktów. Damian Papierski i Filip Prokopyszyn w wyniku upadku w kwalifikacjach zajęli 10. miejsce i nie awansowali do finału.

Thomas Cornish zdobył złoty medal w wyścigu na kilometr ze startu zatrzymanego. Australijczyk okazał się lepszy od Czecha Jakuba Stastny'ego i Niemca Andreasa Hohna. Polacy nie startowali w tej konkurencji.