Mistrzostwa Europy U-17: Anglicy w ćwierćfinale!

• Data publikacji: 10.05.2018, 23:30

Drużyny z grup A i B rozegrały dzisiaj ostatnią kolejkę spotkań, która przyniosła nieoczekiwane rozstrzygnięcia. Anglicy sensacyjnie przegrali ze Szwajcarią i na ostatniej prostej stracili pierwsze miejsce w grupie.

Grupa A

Izrael - Włochy 0:2 (0:0)

48' Gyabuaa, 55' Vergani

Włosi przed tym spotkaniem zajmowali drugie, a Izraelczycy czwarte miejsce w grupie. Obie drużyny miały jeszcze szansę na awans, wiec miały o czym grać. Po naporze Izraelczyków, na początku spotkania, w trakcie gra się wyrównała, a pod koniec pierwszej połowy większą kontrolę nad meczem osiągnęli piłkarze z Półwyspu Apenińskiego. Jednak żaden z zespołów nie udokumentował przewagi bramką i do przerwy mieliśmy remis. Po przerwie bardziej konkretni byli Włosi, którzy w 48. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Gyabuyy. 7 minut później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Vergani. Taki wynik dawał komfort psychiczny zawodnikom z Italii, którzy dowieźli go do końca spotkania. Przy jednoczesnej porażce Anglików ze Szwajcarami oznaczało to, że awansują z pierwszego miejsca.

Szwajcaria - Anglia 1:0 (0:0)

40+1' Mambimbi

Anglia przed tym spotkaniem prowadziła w grupie A z sześcioma punktami na koncie i była pewna awansu. Pomimo tego, Synowie Albionu potrzebowali punktu by zapewnić sobie awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca. Plany Anglikom pokrzyżowali jednak Szwajcarzy, którzy w doliczonym czasie pierwszej połowy strzelili bramkę na 1:0. Decydujący cios wyprowadził Mambimbi. Helweci przez całą drugą część spotkania potrafili utrzymać prowadzenie, jednak nic im to nie dało i odpadli z turnieju, pomimo zdobycia sześciu punktów. Do 1/4 finału awansowali z pierwszego miejsca Włosi, a gospodarze turnieju, Anglicy musieli zadowolić się drugim miejscem.

1. Włochy 6 pkt 5-2
2. Anglia 6 pkt 4-3
3. Szwajcaria 6 pkt 4-2
4. Izrael 0 pkt 1-7

Grupa B

Norwegia - Słowenia 2:0 (0:0)

32' Cornić, 38' Aga

Norwegowie rozstrzygnęli to spotkanie już w pierwszej połowie. Słoweńcy sami utrudnili sobie sytuację, bowiem w 20. minucie czerwona kartkę otrzymał Svetlin. 12 minut później było 1:0. Świetne podanie od Kitolano otrzymał Cornić i nie miał problemów z pokonaniem bramkarza rywali. Tuż przed przerwą wynik podwyższył jeszcze Aga i Norwegowie schodzili na przerwę przy dwubramkowej przewadze. Po przerwie rezultat już nie uległ zmianie i Skandynawowie mogli cieszyć się z trzech punktów.

Szwecja - Portugalia 1:0 (1:0)

16' Wikstrom

Do sporej niespodzianki doszło w drugim meczu tej grupy. Szwedzi, po bramce Wikstroma z 16. minuty, pokonali Portugalczyków 1:0. Wynik ten oznaczał, że to oni, a nie piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego awansowali do ćwierćfinału.

1. Norwegia 7 pkt 4-1
2. Szwecja 6 pkt 4-2
3. Portugalia 4 pkt 4-1
4. Słowenia 0 pkt 0-8