Dwie polskie pary na podium World Tour Finals!

• Data publikacji: 18.08.2018, 21:44

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek zajęli drugie, a Piotr Kantor i Bartosz Łosiak trzecie w zakończonych dzisiaj w Hamburgu World Tour Finals w siatkówce plażowej.

To miał być polski dzień w Hamburgu i był, choć do pełni szczęścia zabrakło jednego zwycięstwa. Już wczoraj było wiadomo, że co najmniej jedna polska para stanie na podium turnieju finałowego cyklu, ale wiadomo też było, że jednej przyjdzie walczyć o brąz, a drugiej o złoto. Los bowiem tak chciał, że w półfinale zagrali przeciwko sobie Michał Bryl i Grzegorz Fijałek oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Jak to zwykle bywa w pojedynkach par jednej narodowości, trudno było wskazać faworyta, choć wyżej notowani są Piotr i Bartosz. Na boisku lepsi jednak byli Michał i Grzegorz. Mecz był wyrównany i stał na wysokim poziomie, jednak Bryl i Fijałek byli nieznacznie lepsi, wygrywając w dwóch setach.

W wielkim finale Bryl i Fijałek zagrali z Norwegami Anders Molem Christianem Soerum, z którymi mieli pewne rachunki do wyrównania, wszak niedawno przegrali z nimi w jednym z finałów. Rewanż jednak się nie powiódł. Doskonale dysponowani w tej fazie sezonu rywale grali pewniej, dokładniej, popełniali mniej błędów. Polacy i tak mogli ten mecz wygrać, zwłaszcza w pierwszym secie decydujące punkty tracąc nieco pechowo. W drugiej partii Norwegowie szybko zbudowali kilkupunktową przewagę i utrzymali ją do końca. Michał i Grzegorz za drugie miejsce otrzymali 80 000 dolarów.

O 30 000 mniej wywiozą z Niemiec Kantor i Łosiak, ale mają o tyle powody do radości, że ostatni mecz w turnieju zakończyli zwycięsko. Para reprezentująca gospodarzy turnieju, Julius Thole i Clemens Wickler, postawiła Polakom bardzo trudne warunki, wygrywając nawet pierwszego seta do 19. Na szczęście w kolejnym nasza para zagrała jeszcze lepiej, pewnie wygrywając do 15. Tie-break był niezwykle emocjonujący, ale zakończył się minimalnym zwycięstwem duetu z Polski.

Półfinał:

Michał Bryl/Grzegorz Fijałek - Piotr Kantor/Bartosz Łosiak 2:0 (21:17, 21:15)

O 3. miejsce:

Piotr Kantor/Bartosz Łosiak - Julius Thole/Clemens Wickler (Niemcy) 2:1 (19:21, 21:15, 15:13)

Finał:

Michał Bryl/Grzegorz Fijałek - Anders Mol/Christian Soerum (Norwegia) 0:2 (19:21, 17:21)