Rafa Nadal nie zwalnia tempa, pobił rekord wszechczasów!

• Data publikacji: 10.05.2018, 22:07

W 1/8 finału rozgrywanego w Madrycie turnieju rangi ATP Masters 1000, reprezentujący gospodarzy Rafael Nadal spotkał się z Argentyńczykiem Diego Sebastianem Schwartzmanem. Oczywiście Hiszpan nie dał rywalowi większych szans na zwycięstwo i zakończył spotkanie w dwóch setach. Pobił przy tym rekord Johna McEnroe'a.

Na początku spotkania znany z nieustępliwości Argentyńczyk skutecznie bronił się przed Nadalem, dzięki dużej ruchliwości na korcie. Taka taktyka w meczu, z tak regularnym rywalem, jak lider rankingu ATP, nie ma jednak szans powodzenia. Kluczowy dla losów pierwszej partii okazał się 6. gem, w którym to Nadal przełamał. Następnie tenisista z Majorki "dowiózł" tę przewagę do końca seta.

Wydawało się, że drugi set będzie miał podobny przebieg. I do pewnego momentu tak było, z tą różnicą, że ze względu na kolejność serwowania, tym razem Nadal przełamał na 3-2. Schwartzman nieoczekiwanie zdołał jeszcze podnieść poziom swojej gry i wyrównał na 4-4. Na więcej nie wystarczyło mu jednak sił. Ponownie stracił serwis, nie dał rady odrobić strat i tym samym Rafa Nadal mógł cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

Obserwujący spotkanie z trybun Sergio Ramos i Cristiano Ronaldo (piłkarze Realu Madryt) oraz Felipe Reyes (koszykarz tej drużyny i multimedalista olimpijski), byli świadkami kolejnego rekordu w karierze fana ich zespołu. Nadal wygrał dziś 49. i 50. z rzędu set na nawierzchni ziemnej. Pobił więc rekord w liczbie partii wygranych z rzędu na jednej nawierzchni, który dotychczas należał do legendarnego Johna McEnroe'a. Amerykanin wygrał niegdyś 49 setów z rzędu, na rzadko już spotykanej nawierzchni dywanowej.

Rafael Nadal (ESP) [1] – Diego Sebastian Schwartzman (ARG) [13] 6-3 6-4