MEJiM: dziewięcioro Polaków w półfinałach

MEJiM: dziewięcioro Polaków w półfinałach

  • Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 17.08.2018, 15:47

Pięcioro reprezentantów Polski wywalczyło kwalifikacje do półfinałów Mistrzostw Europy Juniorów i Młodzieżowców w kajakarstwie górskim. Dołączą oni do Aleksandry Stach, Krzysztofa Majerczaka, Bartosza Kubika i Jakuba Brzezińskiego, którzy awans zanotowali już wczoraj.

 

Piątek był drugim dniem eliminacji na europejskim czempionacie juniorów i młodzieżowców na torze w słowackiej stolicy – Bratysławie. Najlepszy występ wśród reprezentantów Polski zanotowała w nich Klaudia Zwolińska w rywalizacji K-1 do lat 23. Polka, która stawiana jest w gronie kandydatek nawet do złotego medalu, pewnie awansowała do dalszej fazy, zajmując piąte miejsce w pierwszym przejeździe eliminacyjnym.

 

Z przejścia do kolejnej rundy mogą cieszyć się również dwaj juniorzy kanadyjkarze. Jakub Król i Szymon Nowobilski zapewnili sobie start w niedzielnym półfinale już w pierwszej serii. Pierwszy z nich zajął 10., a drugi 14. lokatę. Niestety nie powiodło się trzeciemu z naszych – Kacprowi Zachwieji.

 

Awans do wyścigu o finał przypadł też Przemysławowi Nowakowi i Kacprowi Sztubie w wyższej kategorii wiekowej. Obaj niemal bezbłędnie pokonali tor w Bratysławie i ukończyli pierwszą serię kwalifikacyjną w czołowej „dziesiątce”. Smakiem musiał obejść się natomiast Szymon Zawadzki, który doskonale zaprezentował się szczególnie w drugim przejeździe. Ostatecznie sklasyfikowany został jednak na szóstej pozycji, czyli pierwszej, która nie była premiowana awansem.

 

Do końcowego szczęścia niewiele zabrakło też wszystkim naszym reprezentantkom w juniorskim K-1. Julia Jeleńska, Julia Dziadosz i Zuzanna Kulig na początku straciły kilka sekund do awansu w pierwszym przejeździe, a nieco później znów popełniły kilka kosztownych błędów, które sprawiły, że żadnej z nich nie zobaczymy w niedzielnym półfinale.

 

K-1 – kobiety – juniorzy – I przejazd

1.       Antonie Galuskova (CZE)

2.       Lea Novak (SLO)

3.       Nikita Setchell (GBR)

4.       Katerina Bekova (CZE)

5.       Elizaveta Terekhova (RUS)

6.       Alix Degremont (FRA)

7.       Sona Stanovska (SVK)

8.       Angele Hug FRA)

20. Julia Jeleńska (POL)

21. Julia Dziadosz (POL)

32. Zuzanna Kulig (POL)

 

II przejazd

1.       Eva Hocevar (SLO)

2.       Lucie Murzova (SVK)

3.       Lucie Nesnidalova (CZE)

4.       Antonia Oschmautz (AUT)

5.       Franziska Hanke (GER)

9.       Julia Dziadosz (POL)

15. Julia Jeleńska (POL)

20. Zuzanna Kulig (POL)

 

C-1 – mężczyźni – juniorzy – I przejazd

1.       Vojtech Heger (CZE)

2.       Nejc Polencić (SLO)

3.       Miquel Trave (ESP)

4.       Peter Linksted (GBR)

5.       Eduard Lerch (CZE)

6.       Nicolas Gestin (FRA)

7.       Flavio Micozzi (ITA)

8.       Samuel Maingay (GBR)

10.   Jakub Król (POL)

14.   Szymon Nowobilski (POL)

23. Kacper Zachwieja (POL)

 

II przejazd

1.       Matteo de Franco (ITA)

2.       Ludovit Macus (SVK)

3.       Jaka Bernat (SLO)

4.       Fedor Cervenka (SVK)

5.       Pau Echaniz (ESP)

15.   Kacper Zachwieja (POL)

 

K-1 – kobiety – młodzieżowcy – I przejazd

1.       Anna Faber (GER)

2.       Michaela Hassova (SVK)

3.       Marjorie Delssus (FRA)

4.       Eliska Mintalova (SVK)

5.       Klaudia Zwolińska (POL)

6.       Alsu Minazova (RUS)

7.       Simona Macekova (SVK)

8.       Julia Cuchi (ESP)

32. Miriam Lejmel (POL)

 

II przejazd

1.       Megan Hamer-Evans (GBR)

2.       Kseniia Krylova (RUS)

3.       Amalie Hilgertova (CZE)

4.       Gabrielle Ridge (GBR)

5.       Monica Doria Vilarrubla (AND)

9.       Miriam Lejmel (POL)

 

C-1 – mężczyźni – młodzieżowcy – I przejazd

1.       Marko Mirgorodsky (SVK)

2.       Thomas Abbott (GBR)

3.       Vaclav Chaloupka (CZE)

4.       Lukas Rohan (CZE)

5.       Przemysław Nowak (POL)

6.       Martin Dodok (SVK)

7.       Aleksandr Nepogodin (RUS)

8.       Matyas Lhota (CZE)

8.  Marko Gurecka (SVK)

10. Kacper Sztuba (POL)

22. Szymon Zawadzki (POL)

 

II przejazd

1.       Lucas Roisin (FRA)

2.       Cedric Joly (FRA)

3.       Timo Trummer (GER)

4.       Paolo Ceccon (ITA)

5.       Luis Fernandez (ESP)

6.       Szymon Zawadzki (POL)