Awans miksta do badmintonowego Slovenia International

• Data publikacji: 10.05.2018, 18:51

W dzisiejszych eliminacjach badmintonowego Slovenia International udanie zaprezentowali się Karolina Szubert i Przemysław Szydłowski, awansując do turnieju głównego. Sztuka nie udała się Karolinie w singlu.

Karolina Szubert spróbowała sił w grze pojedynczej. W pierwszej rundzie miała wolny los, w drugiej trafiła na Dunkę Amalie Schulz. Mecz był niestety jednostronnym widowiskiem, w którym Polka była wyraźnie słabsza. Przegrała w dwóch krótkich setach do 9 i do 10.

Wraz z Przemysławem Szydłowskim Szubert zagrała też w eliminacjach miksta. W pierwszej rundzie zmierzyli się z nieco niżej notowanymi Anglikami Stevenem Stalowoodem i Lizzie Tolman. Po wyrównanym, zwłaszcza w pierwszym secie meczu nasza para zwyciężyła 23:21 i 21:14.

W drugiej rundzie, decydującej o awansie do turnieju głównego, rywalami byli rozstawieni w eliminacjach z dwójką Duńczycy Emil Hybel i Line Fleischer. W pierwszym secie początek i, co ważne, sama końcówka należały do polskiej pary. Karolina i Przemek prowadzili nawet 3:0, ale potem oddali inicjatywę rywalom, którzy na ogół mieli przewagę 2-3 punktów. Nasza para jednak dogoniła Duńczyków tuż przed decydującymi wymianami i ostatecznie wygrała do 19. W drugiej partii Hybel i Flieischer prowadzili od pierwszej wymiany i z upływem czasu tylko powiększali przewagę. Szydłowski z Szubert próbowali gonić, grali ambitnie, ale ostatecznie przegrali do 15. O awansie decydował więc trzeci set, a w nim świetną grą popisali się Polacy. Prowadzili od początku - 4:1, 7:2, 11:5. Po zmianie stron Duńczycy zaczęli niepokojąco odrabiać straty. Do remisu doprowadzili w ostatniej chwili, przy pierwszej lotce meczowej dla naszego miksta no i mieliśmy emocjonującą rozgrywkę na "przewagi". Ostatecznie 25:23 zwycięzyli Szydłowski i Szubert i w nagrodę zagrają w turnieju głównym.

Jutro w turnieju głównym w Medvode zobaczymy też trzy inne nasze pary: Szubert z Anetą Wojtkowską, Szydłowskiego z Pawłem Pietryją oraz Pietryję z Szydłowskim.

Eliminacje Slovenia International:
Karolina Szubert/Przemysław Szydłowski - Steven Stalwood/Lizzie Tolman (Anglia) 23:21, 21:14

Karolina Szubert/Przemysław Szydłowski - Emil Hybel/Line Fleischer (Dania) 21:19, 15:21, 25:23

Karolina Szubert - Amalie Schulz (Dania) 9:21, 10:21