ME U16 Dywizji B: kolejny pogrom w wykonaniu Polaków!

• Data publikacji: 13.08.2018, 20:27

Polska kadra do lat 16 kontynuuje swoją serię zwycięstw. Tym razem Polacy pokonali Węgrów.

Polska młodzieżówka podchodziła do meczu jako faworyt - w końcu Polacy nie przegrali jeszcze spotkania, a Węgrzy to najgorsza drużyna w grupie. Rezultat mógł być tylko jeden.

Po ostatnim pogromie, w którym to Polacy pokonali Islandię 105:75, przyszedł czas na kolejną wysoką wygraną, tym razem z Węgrami. Nastolatkowie z Węgier jednak długo stawiali się Polsce, a trener Roman Prawica razem ze swoim zespołem musiał się postarać by zdobyć kilkanaście punktów przewagi. Sytuacja zmieniła się dopiero w drugiej połowie, kiedy to Polska wygrała trzecią kwartę różnicą 13 punktów, by później "odjechać" rywalom jeszcze o 9 oczek.

Skuteczność obu drużyn nie zachwyciła, jednak to w czym byliśmy zdecydowanie lepsi to zbiórki, bowiem aż o 20 razy częściej zebraliśmy piłkę spod kosza. Węgrzy mieli problem także z koncentracją, co poskutkowało częstymi stratami - Polacy dzięki temu zdobyli aż 32 punkty! To o 25 punktów więcej, niż nasi dzisiejsi rywale.

W drużynie biało-czerwonych nie było zdecydowanego lidera, a wygrana była zasługą dobrej gry całej drużyny. Z pewnością można wyróżnić Piotra Lisa, Kacpra Klaczka oraz Filipa Siewruka którzy zdobywali kolejno 12, 13 i 13 punktów, a do tego dołożyli grę na wysokiej skuteczności.

Następny mecz Polski to spotkanie z Finlandią, które odbędzie się już 14 sierpnia o godzinie 21. Będzie to ostatni mecz w grupie.