Gimnastyka sportowa ME: Rosja ze złotym medalem

• Data publikacji: 13.08.2018, 19:26

Reprezentanci Rosji stanęli na najwyższym stopniu podium jako najlepsza drużyna Mistrzostw Europy. Srebro powędrowało do gimnastyków z Wielkiej Brytanii, brąz do Francuzów.

Mistrzostwa Europy odbywające się w Glasgow dobiegły końca. W miniony weekend w finale drużynowym mogliśmy zobaczyć rywalizację mężczyzn z ośmiu najlepszych krajów Europy. Rosjanie, którzy na etapie kwalifikacji zajmowali pierwsze miejsce, w finale nie spoczęli na laurach i pokonali swoich rywali. Zdobyli złoty medal, a łączny wynik jaki udało im się osiągnąć to 257.260 pkt. W rywalizacji drużynowej to reprezentanci Rosji królują w Europie.

Swoim wynikiem pochwalić mogą się także reprezentanci Wielkiej Brytanii, którzy zdobyli 253.362 pkt. Brytyjczykom, którzy po kwalifikacjach do finału zajmowali drugie miejsce nie udało się poprawić swojego wyniku. W czwartkowych eliminacjach reprezentanci Wielkiej Brytanii popełnili kilka błędów. Mimo dobrze rozpoczętego finału w ćwiczeniach wolnych, koniu z łękami oraz na kółkach to Rosjanie okazali się być lepsi. Ostatecznie Brytyjczycy zdobyli srebrny medal.

Francuzi od początku konsekwentnie dążyli do zdobycia brązowego medalu. Brak błędów dał reprezentantom Francji trzeci najlepszy wynik w Europie. Zawodnicy w łącznej klasyfikacji uzyskali 246.28 pkt, co dało im trzypunktową przewagę nad Niemcami i Szwajcarami.

Przypomnijmy, że reprezentanci Polski nie zakwalifikowali się do finału Mistrzostw Europy w Glasgow ze względu na nieudane występy.