WTA Cincinnati: przegrana Rosolskiej i Spears po wyrównanym meczu

• Data publikacji: 13.08.2018, 19:30

Niestety przygoda Alicji Rosolskiej i Amerykanki Abigail Spears z turniejem debla kobiet w Cincinnati była krótka. Po bardzo wyrównanym, ale zakończonym w dwóch setach, meczu pierwszej rundy, przegrały z chińsko-chorwackim duetem Han Xinyun/Darija Jurak.

Początek spotkania był lepszy w wykonaniu pary polsko-amerykańskiej. Najpierw Rosolska i Spears przełamały na 3-1, a następnie, choć w międzyczasie rywalki wyrównały na 3-3, półfinalistki tegorocznego Wimbledonu serwowały na 6-3. Niestety brakowało im dziś chłodnej głowy w kluczowych momentach. Znów wypuściły przewagę i doszło do tiebreaka. W nim nieznacznie lepsze okazały się Han i Jurak, które wygrały 7-4.

Podobnie w drugiej partii to Rosolska i Spears dwukrotnie zdobywały przewagę przełamania. Tym razem wychodziły na prowadzenie 2-1 i 3-2. I ponownie brakowało im pewności w decydującej fazie seta. Straciły podanie, serwując po set i wypuściły z rąk całą partię, przegrywając ją 5-7.

Han Xinyun/Darija Jurak (CHN/CRO) — Alicja Rosolska/Abigail Spears (POL/USA) 6-7(4) 5-7