Hurkacz w głównej drabince turnieju Masters w Cincinnati

• Dodał: Łukasz Bok
  • Data publikacji: 12.08.2018, 22:49

Hubert Hurkacz pomyślnie przeszedł przez kwalifikacje do turnieju z cyklu ATP Masters 1000 w Cincinnati. W decydującym o awansie meczu pokonał Ivo Karlovicia.

W pierwszej rundzie kwalifikacji Hurkacz pokonał 57. rakietę świata - Amerykanina Ryana Harrison - 6:3, 6:3. W decydującym o awansie do głównej drabinki meczu Polak mierzył się z Chorwatem Ivo Karloviciem.

Karlovic to mierzący 211 centymetrów wzrostu 111. zawodnik rankingu ATP, Hurkacz sklasyfikowany jest jedno oczko niżej.

Spotkanie rozpoczęło się od wygranych serwisów z obu stron, przy stanie 4:4 swojego trzeciego break-pointa w secie wykorzystał Ivo i po chwili serwował po partię. Hurkacz dość niespodziewanie jednak natychmiast odłamał swojego rywala i wyrównał stan meczu. Ostatecznie o wyniku seta decydował tie-break, w którym wyraźnie lepszy był Polak - wygrywając 7:3.

W drugim secie panowie bardzo pewnie serwowali, nikt nie miał nawet szansy na przełamanie, więc po raz kolejny oglądaliśmy tie-break. Ten był nieco bardziej wyrównany niż w poprzedniej partii, ale to po raz kolejny Hurkacz zachował więcej zimnej krwi i ostatecznie wygrał 7:4, zapewniając sobie miejsce w głównej drabince turnieju w Cincinnati.

H. Hurkacz (POL) - I. Karlovic (CRO) 7:6, 7:6