Żeglarstwo - MŚ: Zofia Noceti-Klepacka bez medalu

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 12.08.2018, 15:25

Po nienajlepszym występie Pawła Tarnowskiego Zofia Noceti-Klepacka spisała się nieco lepiej, ale nie wystarczyło to do zdobycia medalu. Polka w wyścigu medalowym zajęła siódme miejsce, a w całych regatach uplasowała się na 5. pozycji. Złoto wywalczyła Holenderka Lilian de Geus.

Przed wyścigiem medalowym Zofia Noceti-Klepacka zajmowała piąte miejsce i miała na swoim koncie 79.2 punktu. Jej strata do zajmującej trzecie miejsce Francuzki Charline Picon wynosiła 3.2 punktu. Na drugim miejscu była Chinka Yunxiu Lu z 66 punktami. Już przed decydującym starciem złoto miała zapewnione Holenderka Lilian De Geus, ponieważ Chinka traciła do niej 30 punktów.

Polka do wyścigu medalowego nie ruszyła najlepiej. Pierwsza boje minęła na 9. pozycji. Później nieco się poprawiła, ale finalnie była dopiero siódma. Wystarczyło to tylko do utrzymania 5. pozycji w regatach. Wyścig wygrała Francuzka Charline Picon i rzutem na taśmę wywalczyła srebro. Holenderka de Geus spokojnie ukończyła wyścig na szóstej lokacie i teraz już oficjalnie może cieszyć się ze złota. Duża przewaga nad rywalkami mimo słabego wyścigu pozwoliła Chince Yunxiu Lu sięgnąć po brązowy medal.