Droga do Tokio [ZAPIS LIVE] #11

• Data publikacji: 12.08.2018, 13:30

Przed nami ostatni dzień MŚ w żeglarstwie. Mamy nadzieję, że pożegnamy się z Aarhus w dobrych nastrojach. Dziś odbędą się wyścigi medalowe w klasach RS:X i Nacra 17. Szansę na medal mają Zofia Noceti-Klepacka i Paweł Tarnowski. Oprócz nich zobaczymy jeszcze Piotra Myszkę.

Relacja na żywo

Tak zakończyły się MŚ w Aarhus. Nie zdobyliśmy w nich medalu, ale wywalczyliśmy trzy kwalifikacje olimpijskie. Liczyliśmy na więcej, ale jeszcze nic straconego. Dziekujemy państwu, że byliście z nami przez te dni, a my z "Drogą do Tokio" wrócimy już niebawem.

Żeglarstwo - Nie będzie już dziś ścigania w klasie Nacra 17. A to prawdopodobnie oznacza, że po złoto sięgnęli Włosi Tita/Banti. Srebro dla załogi australijskiej Outteridge/Outteridge, a brąz dla Argentyńczyków Lange/Carranza Saroli.

Żeglarstwo - Wiatr znacznie osłabł do 3 węzłów i uniemożliwia rozegranie wyścigu.

Żeglarstwo - Procedura startowa została wstrzymana.

Żeglarstwo - Kolejne przesunięcie. Tym razem o 10 minut.

Żeglarstwo - Pojawiła się informacja, że wyścig wystartuje o 15:42.

Żeglarstwo - Prędkość wiatru spadła do 7 węzłów i wyścig został przełożony.

Żeglarstwo - Będziemy musieli nieco poczekać na ostatni wyścig tych mistrzostw. O medale powalczą załogi w klasie Nacra 17.

Żeglarstwo - Najlepsza w wyścigu medalowym okazała się Francuzka Charline Picon i tym samym awansowała na drugą pozycję i zdobyła srebro. Złoto ponownie dla reprezentantki Holandii Lilian de Geus. Brązowy medal wywalczyła Chinka Yunxiu Lu. Zofia Noceti-Klepacka finiszowała na 7. miejscu i utrzymała w regatach piątą pozycję.

Softball - Amerykanki mistrzyniami świata! Yukiko Ueno była już jeden strike od zakończenia 10. inningu i doprowadzenia do kolejnego, ale amerykańska pałkarka zdołała odbić piłkę i pozwolić swojej koleżance zdobyć zwycięski obieg! Podium tegorocznego czempionatu wygląda identycznie jak przed dwoma laty! Ale co to był za finał!!! Wkrótce na naszej stronie więcej informacji.

Sofbtall - Amerykanki wyrównały i mają zawodniczki na drugiej i trzeciej bazie! Teraz to one są bardzo blisko triumfu!

Żeglarstwo - Chyba nie będzie medalu Zofii Noceti-Klepackiej. Polka spadła na 9. pozycję i ciężko będzie jej odrobić stratę.

Żeglarstwo - Polka do trzeciej w generalce Francuzki Charline Picon traciła 3,2 punktu, ale to Francuzka jest teraz na czele wyścigu.

Żeglarstwo - Na pierwszej boi Noceti-Klepacka była szósta, ale jej główne rywalki płyną jeszcze lepiej. Polka nadal w generalce jest na 5. pozycji.

Softball - Japonki mistrzyniami świata?! Home run Fujity wyprowadza je na prowadzenie 6-4!

Softball - To jeszcze nie koniec! Wciąż 4-4, choć obie drużyny były bardzo blisko punktów. Czas na 10. inning!

Żeglarstwo - Do trzeciego miejsca Polka traci 3,2 punktu.

Żeglarstwo - I już rozpoczęły rywalizację. Liczymy na lepszą postawę Zofii od kolegów z reprezentacji.

Żeglarstwo - Za pięć minut o medal powalczy Zofia Noceti-Klepacka w klasie RS:X.

Softball - Mecz jeszcze się nie kończy! 4-4 i czas na 9. zmianę! Cóż za finał!

Żeglarstwo - Wyścig wygrał Brytyjczyk Kieran Holmes Martin, ale dało mu to tylko czwarte miejsce. Złoto oczywiście dla Doriana van Rijsselberghe. Srebro obronił Kiran Badloe, a brąz Louis Giard. Paweł Tarnowski dopłynął do mety na 10. pozycji i w generalce spadł na 5. Piotr Myszka wyprzedził tylko Pawła i zajął 10 .miejsce na MŚ.

Żeglarstwo - Paweł Tarnowski awansował na 9. miejsce, ale niewiele to zmienia. Piotr Myszka żegluje tuż przed nim.

Żeglarstwo - Gdyby wyścig zakończył się w tej chwili pierwsza trójka zachowałaby swoje miejsca. Paweł Tarnowski straciłby swoje miejsce na rzecz Greka Byrona Kokkalanisa.

Softball - 7 inningów nie przyniosło rozstrzygnięcia! Wynik finału to wciąż 3-3. Czas na dodatkową zmianę. Czy jedna wystarczy?

Żeglarstwo - Niestety, nie mamy dobrych wiadomości. Paweł Tarnowski zajmuje ostatnie 10. miejsce i w generalce spada na 6. Piotr Myszka płynie na 7. pozycji.

Żeglarstwo - Wyścig właśnie się rozpoczął.

Żeglarstwo - Polaka wyprzedzają również Holender Kiran Badloe i Francuz Louis Giard.

Żeglarstwo - Paweł Tarnowski zajmuje czwarte miejsce i traci siedem punktów do drugiego miejsca. Złoto ma już zapewnione Holender Dorian van Rijsselberghe.

Żeglarstwo - O 14:10 ma nastąpić start wyścigu medalowego w klasie RS:X mężczyzn. Zaprezentuje się w nim dwóch Polaków: Pawł Tarnowski, a także Piotr Myszka.

Żeglarstwo - Witamy państwa w ostatnim dniu MŚ w Aarhus. Przepustki olimpijskie zostały już rozdane, pozostała tylko walka o medale w klasach RS:X i Nacra 17. My liczymy, że wywieziemy z Danii medal, a może dwa. Przed szansą stoją Zofia Noceti-Klepacka i Paweł Tarnowski. Trzymamy kciuki!

Softball - W barażu o finał Japonki wygrały z Kanadyjkami 3-0. Zawodniczki z Ameryki północnej musiały więc zadowolić się brązowymi medalami. Trwa bardzo zacięty finał między Japonią, a pewnymi kwalifikacji olimpijskiej Stanami Zjednoczonymi. Trwa top szóstego inningu, a na tablicy wyników 3-3.

Relacja z ostatniego dnia MŚ w Aarhus rozpocznie się o godz. 14:00.