ME: Aleksandra Jarmolińska i Jakub Werys w drugiej dziesiątce

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 10.08.2018, 23:14

Dwunasta i szesnasta lokata Jakuba Werysa i Aleksandry Jarmolińskiej to najlepsze indywidualne wyniki Polaków na Mistrzostwach Europy w broni głodkolufowej w Loebersorfie. Oba rezultaty padłu łupem naszych reprezentantów w skeecie.

Kolejny dzień mistrzostw otworzyły panie kończąc rozpoczęte dnia wczorajszego eliminacje. Mieliśmy w nich trzy nasze reprezentantki i niestety żadnej z nich nie udało się uplasować w końcowej klasyfikacji w czołowej „szóstce”, dającej awans do ścisłego finału. Najlepsza z naszych, Aleksandra Jarmolińska zajęła ostatecznie 16. pozycję, notując wynik 113/125. Zdecydowanie gorzej poszło Natalii Szamrej, która po pierwszym dniu zajmowała 12. lokatę. Polka nie mogła zaliczyć do udanych drugiego dnia, a szczególnie czwartej serii, w której strąciła tylko 17 rzutków i zakończyła rywalizację na 32. pozycji. Trzy lokaty przed nią konkurs ukończyła trzecia z Polek - Agnieszka Sieracka.

W finale konkurencji najlepiej spisała się Słowaczka Danka Bartekova, która po zaciętej walce zwyciężała z Lucie Anastassiou z Francji. Obie zawodniczki strzelały na podobnym poziomie od początku eliminacji, jednak w ostatecznej rozgrywce to brązowa medalistka z Londynu mogła cieszyć się z tytułu. Podium uzupełniła Victoria Larsson ze Szwecji.

Niewiele do powtórzenia osiągnięcia swojej koleżanki z kadry zabrakło rodakowi Larsson – Stefanowi Nilssonowi. Szwed minimalnie przegrał walkę o brązowy medal z Rosjaninem Alexadrem Zemlinem. Jednak honoru Skandynawii, której zawodnicy bardzo dobrze spisują się w tegorocznych zawodach skeetowców, bronili Jasper Hansen z Danii oraz Erik Watndal z Norwegii. Pierwszy z nich zwyciężył, a drugi mógł cieszyć się ze srebra.

W zawodach mieliśmy też naszego reprezentanta. Jakub Werys mimo doskonałych serii eliminacyjnych (we wszystkich osiągał przynajmniej 24 punkty), uplasował się ostatecznie na  12. pozycji. Jednak 27-latek może być bardzo usatysfakcjonowany ze swoje wyniku, który był najlepszym indywidualnym rezultatem naszego reprezentanta na trwającej imprezie.

Przed Polakami na europejskim czempionacie pozostały tylko starty drużynowe. Pierwszy z nich już jutro. W rywalizacji kobiet ujrzymy reprezentację naszego kraju, która w pierwszej rundzie zmierzy się z Cyprem. Jeżeli wygra to spotkanie znajdzie się w strefie medalowej. Na zwyciężczynie meczu naszych reprezentantek czekają już Niemki.