MŚ U18: pierwsza porażka Polek

• Data publikacji: 10.08.2018, 19:51

Pierwsza porażka polskich szczypiornistek na Mistrzostwach Świata do lat 18 w Kielcach. Biało-Czerwone, po fatalnych pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy, uległy Rumunkom 19:28.

Po zwycięstwach nad Angolą i Słowacją, przyszedł czas na rywala z nieco wyższej półki - Rumunię. Szczypiornistki z południa Europy, podobnie jak Polki, przystępowały do tego spotkania jako niepokonane. W pierwszym meczu minimalnie pokonały Słowację 22:21, w drugim natomiast nie dały żadnych szans Austriaczkom, zwyciężając aż 37:19.

Niestety, to od początku nie był nasz mecz. Polki były nieskuteczne i mimo bardzo dobrej postawy między słupkami Pauliny Wdowiak, szybko dały uciec rywalkom na 2-3 bramki. Na przerwę schodziły przegrywając 10:13 i choć kolorowo nie było, to wydawało się, że przy nieco lepszej skuteczności, można powalczyć dziś o zwycięstwo. Niestety, pierwsze minuty drugiej części gry to istna katastrofa w wykonaniu naszego zespołu. Od początku drugiej połowy do 40. minuty Rumunki rzuciły nam siedem bramek, my im natomiast... ani jednej. Z 10:13 szybko zrobiło się 10:20 i w zasadzie było już po wszystkim. Ostatecznie Rumunki zwyciężyły 28:19, pieczętując swój awans do 1/8 finału. Polki - choć są już bardzo blisko - na oficjalną informację o awansie do fazy pucharowej muszą jeszcze poczekać.

Kolejny mecz Biało-Czerwone rozegrają w niedzielę. Tym razem ich rywalkami będą niepokonane dotychczas Niemki (dzisiaj zwycięstwo nad Słowacją 27:19). Początek spotkania o godzinie 18:00.

Polska - Rumunia 19:28 (10:13)