Judo: siódme miejsce Borowskiej na początek Grand Prix w Budapeszcie

• Data publikacji: 10.08.2018, 18:26

W Budapeszcie rozpoczął się turniej z cyklu Grand Prix wliczany do rankingu olimpijskiego. Łącznie w stolicy Węgier zobaczymy 20 Polaków z czego szóstka startowała już pierwszego dnia. Najlepiej z Biało-Czerwonych wypadła Anna Borowska w kategorii -57 kg, która zajęła 7. miejsce.

Borowska turniej rozpoczęła od drugiej rundy w której pokonała Holenderkę Sanne Verhagen. W trzeciej rundzie Polka okazała się lepsza od Egipcjanki Lamii Elzenan, jednak w walce o półfinał Borowska nie sprostała Niemce Theresie Stoll. W pierwszej rundzie repasaży nasza reprezentantka przegrała z Kanadyjką Jessicą Klimkait i turniej zakończyła na siódmej pozycji. W tej samej kategorii wagowej reprezentowała nas Julia Kowalczyk, która również zaczynała zmagania od drugiej rundy. W niej Polka trafiła na inną Holenderkę - Sanne Karthaus. Kowalczyk poradziła sobie z pierwszą przeciwniczką, ale w walce o co najmniej repasaż niestety przegrała z Brazylijką Rafaelą Silvą.

W kategorii -52 kg przykrą niespodziankę sprawiła nam Agata Perenc, która z turniejem pożegnała się już w pierwszej rundzie po porażce z Hiszpanką Niną Estefanią Esteo Linne. Druga z naszych reprezentantek startująca w tej samej kategorii wagowej - Karolina Pieńkowska pokonała w pierwszej rundzie Rosjankę Alesyę Kuznetsovą, ale w kolejnej swojej walce musiała uznać wyższość Amerykanki Angelicy Delgado.

Drugą rundę w kategorii -66 kg osiągnęli Łukasz Golus i Patryk Wawrzyczek. Golus w pierwszej walce pokonał Australijczyka Nathana Katza, by w kolejnym swoim pojedynku przegrać z Egipcjaninem Mohamedem Abdelmawgoudem. Wawrzyczek natomiast w pierwszej rundzie odprawił Belga Kennetha Van Gansbeka, a później przegrał z Mongołem Altansukhem Dovdonem.

Jutro w Budapeszcie rozegrane zostaną kolejne cztery kategorie wagowe. Wśród kobiet w kategorii -63 kg wystąpią Agata Zacheja i Agata Ozdoba-Błach, a w kategorii -70 kg będziemy oglądać Darię Pogorzelec. Mężczyźni rywalizować jutro będą w kategorii -73 kg z Michałem Bartusikiem i Wiktorem Mrówczyńskim oraz -81 kg w której zaprezentują się Damian Szwarnowiecki i Damian Stępień.