Polskie wspinaczki z medalami MŚJ!

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 10.08.2018, 11:29

Natalia Kałucka zdobyła złoty, a Aleksandra Kałucka brązowy medal w konkurencji speedu (czasówka) w kategorii A na Mistrzostwach Świata Juniorów, które od wczoraj trwają w Moskwie. Polskie zawodniczki to światowa czołówka w swojej kategorii - medale tylko to potwierdzają.

Już w kwalifikacjach najlepszy rezultat osiągnęła Aleksandra (8,17), podczas gdy Natalia zajęła 4. lokatę (8,98). Dzięki temu obie panie miały w 1/8 finału przed sobą pojedynek z niżej rozstawionymi zawodniczkami. Najlepsza zawodniczka kwalifikacji pobiegła po ściance trochę wolniej, niż w eliminacjach (8,64), ale pewnie wygrała z Włoszką Giulią Randi (9,42). Bardziej zacięty pojedynek stoczyła druga z Polek pokonując Siennę Kopf (9,02 - 9,37). W ćwierćfinale Polki nadal pewnie przechodziły swoje rywalki. Trzeci raz z rzędu najlepsza była Aleksandra Kałucka, po raz pierwszy schodząc poniżej 8 sekund (7,93), z kolei Natalia uzyskała trzeci czas (9,04).

Niestety, swój monopol na wygrywanie nasza reprezentantka przerwała w półfinale, przegrywając łatwo ze swoją przeciwniczką i osiągając najgorszy czas całego półfinału (9,83). Bardzo pewnie za to spisała się Natalia, która rezultatem 8,34 awansowała do finału. A tam morderczy pojedynek z Rosjanką Kamillą Kushaevą rozstrzygnął o złotym medalu. Obie zawodniczki na mecie dzieliło ledwie... 0,06 sekundy. Wygrała jednak nasza reprezentantka, a na dodatek w pojedynku o trzecie miejsce Aleksandra Kałucka pokonała drugą Rosjankę - Darię Potapovą (8,31 - 8,82).