Mistrzowskie lato w Glasgow i Berlinie - dzień 9. [ZAPIS LIVE]

Mistrzowskie lato w Glasgow i Berlinie - dzień 9. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 10.08.2018, 15:42

Wczoraj mieliśmy dzień bez medalu biało-czerwonych, ale mamy nadzieję, że dzisiaj to się zmieni. Już od samego rana do rywalizacji w Berlinie stanie duża grupa polskich lekkoatletów. Naszych reprezentantów nie zabraknie też w Glasgow. Zapraszamy!

Relacja na żywo

Lekkoatletyka DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE DZISIAJ Z NAMI! SREBRO MARCINA LEWANDOWSKIEGO FANTASTYCZNIE ZWIEŃCZYŁO NAM TEN WIECZÓR! ZAPRASZAMY NA JUTRZEJSZĄ RELACJĘ LIVE!

Lekkoatletyka - JEST SREBRO! BRAWO MARCIN! Polak z tyłu stawki ruszył dopiero na około 200 metrów przed metą i ekspresowo zaczął mijać rywali. Starczyło na wszystkich poza Jakobem Ingebrigtsenem, z którym Polak przegrał 0,04 sekundy!

Lekkoatletyka - OSTATNI FINAŁ DZISIEJSZEGO DNIA! Ale ten, na który dziś najbardziej czekamy. Marcin Lewandowski biegnie w finale na 1500 metrów! Będzie zapewne zacięta walka.

Lekkoatletyka - Niesamowicie zacięty bieg. Kapitalnie trzymał się tam Damian Czykier, ale pod koniec dał się wyprzedzić i kończy na 4. miejscu - 13,38. Złoto dla bardzo wzruszonego Pascala Martinote-Lagarda - 13,17, srebro dla Sergeya Shubenkova, który uzyskał TEN SAM CZAS, ale przegrał o 0,002 sekundy! Niesamowita historia! Brąz dla Orlando Ortegi - 13,34.

Lekkoatletyka - Wczoraj mieliśmy finał 100 metrów przez płotki z Karoliną Kołeczek. Dziś na 110 metrów w tej specjalności pobiegnie Damian Czykier. Rywale są fenomenalni, ale liczymy, że będzie co najmniej powtórka wczorajszego osiągnięcia Polki.

Lekkoatletyka - Zakończył się ostatni techniczny finał w Berlinie - rzut oszczepem kobiet. Wygrała z rekordem Europy 67,90 Niemka Christine Hussong. Na drugiej lokacie Nikola Ogrodnikova - 61,85, a w końcu trzecią lokatę zajmuje Liveta Jasiunaite - 61,59.

Lekkoatletyka - W trójskoku kobiet złoto dla Grecji! Paraskevi Papahristou wygrała z wynikiem 14,60. Druga Niemka Kristin Greisch (14,45), trzecia Hiszpanka Ana Peleteiro (14,44).

Lekkoatletyka - Kapitalny finisz Sabat, ale starczyło jedynie na 5. miejsce, co i tak jest wielkim sukcesem młodej Polki. Jej czas to 2:01,26. Najlepsza z czasem 2:00,38 Ukrainka Natalija Pryszczepa. Obroniła tytuł. Druga Renelle Lamote z Francji, trzecia kolejna Ukrainka – Olha Ljachowa.

Lekkoatletyka - Lasitskene wygrywa skok wzwyż, Demirewa ze srebrem, Jungfleisch z brązem. Tymczasem za chwilę finał biegu na 800 metrów kobiet z Anią Sabat!

Lekkoatletyka - Ależ wielka szkoda... Karol Zalewski na 4. miejscu! Bardzo niewiele brakło do medalu. Czas Polaka to 45,34. Spodziewane złoto dla Matthew Hudsona-Smitha, srebro i brąz dla braci Borlee - Kevina i Jonathana.

Lekkoatletyka - Zaczynamy pierwszy finał tego wieczoru z reprezentantem Polski! 400 metrów mężczyzn i trzymamy kciuki za Karola Zalewskiego. On w tym sezonie biegał już 45,15, ale przeciwnicy wokół niego biegają szybciej. Czy Polak ma szansę na medal?

Lekkoatletyka - Poprzedni wpis był błędem, bo oczywiście skoczkinie skaczą dalej. Kapitalny wyczyn Mireli Demirevej, która najpierw opuściła 1,96 i 1,98, by potem... w trzeciej próbie skoczyć 2,00. Prowadzi jednak z tym samym rezultatem Maria Lasitskene, a brąz przypadnie Marie Jungfleisch. Kto jednak wygra ten konkurs?

Lekkoatletyka - Lea Sprunger ze złotem, choć gdyby ten biegł potrwał tak ze 40 metrów dłużej, mogła ona przegrać z Anną Ryzhykovą. Srebro dla Ukrainki, a brąz dla Meghan Beesley. Czasy odpowiednio: 54,33 / 54,51/ 55,31.

Lekkoatletyka Pierwszy dzisiejszego wieczoru - nie licząc siedmioboistek - finał na bieżni w Berlinie. 400 metrów przez płotki kobiet. Faworytkami będą Eilidh Doyle, Anna Ryzhykova, Yadisleidy Pedroso i Lea Sprunger. Szykuje się zacięty finał.

Lekkoatletyka - Czy to jest dzień gospodarzy? Marie Jungfleisch skacze 1,96 i prowadzi w konkursie bez zrzutki! Drugie miejsce na razie dla Lasitskene, trzecie dla Palsyte - obie również mają zaliczone 1,96, ale mają też na koncie zrzutki w tych zawodach.

Lekkoatletyka - Ależ początek rzutu oszczepem pań! Reprezentantka gospodarzy Christin Hussong bije rekord ME z rezultatem 67,90. Wszyscy patrzyli na Tatsianę Khaladovich, a tu taka niespodzianka!

Lekkoatletyka - W trójskoku kobiet z najlepszym wynikiem sezonie (14,60) na prowadzeniu Paraskevi Papahristou, na drugim miejscu Kristin Gierisch (14,45), trzecia lokata dla Any Peleteiro (14,42).

Lekkoatletyka - Nafissatou Thiam ze złotem w siedmioboju. Mimo, że sporo przegrała z Katariną Johnson-Thompson, to zdobyła złoto. Na trzecim stopniu podium Niemka Carolin Schafer. Wieloboje są więc już za nami!

Lekkoatletyka Drugi bieg siedmioboistek wygrywa Xenia Krizsan i ona jako pierwsza za tę konkurencję dostaje 1000 punktów. Za chwilę przed nami decydująca walka o medale.

Lekkoatletyka - Powoli zbliżamy się do znaczących wysokości w skoku wzwyż pań. 1,94 zaliczyły już Marie Jungfleisch, Mariya Lasitskene, Kateryna Tabashnyk oraz Airine Palsyte. 5 zawodniczek walczy o zaliczenie tej wysokości.

Lekkoatletyka - Pierwszy bieg na 800 metrów siedmioboistek wygrała z rekordem życiowym 2:09,35 Francuzka Diane Marie-Hardy.

Lekkoatletyka - U trójskoczkiń na prowadzeniu niespodziewana nadzieja gospodarzy - Kristin Gierisch, która z rezultatem 14,45 w pierwszym swoim skoku pobiła rekord życiowy. Na drugim miejscu Ana Peleteiro - 14,42.

Lekkoatletyka - Siedem zawodniczek zaliczyło 1,91 u skoczkiń wzwyż, w tym dwie skakały najlepiej w sezonie - Litwinka Airine Palsyte oraz Czeszka Michaela Hruba.

Lekkoatletyka - W Berlinie rusza ostatnia konkurencja siedmioboistek - 800 metrów. Na początek jednak seria najsłabszych z klasyfikowanych zawodniczek.

Lekkoatletyka - Dwie konkurencje techniczne trwają na stadionie w Berlinie. Skok wzwyż i trójskok kobiet. W tej drugiej konkurencji w eliminacjach startowała Anna Jagaciak-Michalska, ale Polka nie awansowała do finału. Naszej trójskoczkini do finału zabrakło... 4 centymetrów.

Lekkoatletyka - Ostatni półfinał na 200 metrów kobiet zwycięża Jamile Samuel - 22,58. Na drugim miejscu Mujinga Kambundji ze Szwajcarii. Te dwie zawodniczki awansują z tego biegu.

Lekkoatletyka - 12 zawodniczek skoczyło 1,87 w rywalizacji skoczkiń wzwyż. Poważne wysokości jeszcze przed nami.

Lekkoatletyka - Teraz czeka nas godzina bez startów biało-czerwonych. O 21:05 finał 400 metrów z Karolem Zalewskim. Niemniej jednak Berlina nie opuszczamy.

Lekkoatletyka - Podobnie jak w przypadku Kotwiły jest 5. lokata. Rezultat Anny Kiełbasińskiej to 23,29. Nawet gdyby Polka pobiegła rekord życiowy, raczej nie byłoby finału. I tak duże brawa za występ.

Lekkoatletyka - Drugi półfinał z Anną Kiełbasińską. Nie oczekujmy jednak zbyt wiele. Większość zawodniczek z tego biegu ma wyniki w tym sezonie lepsze, niż rekord życiowy naszej reprezentantki. Ale jak startuje się z takimi postaciami jak Dafne Schipers czy Phil Healy to ciężko o słabe wyniki.

Lekkoatletyka - Bardzo walecznie pobiegła Martyna Kotwiła, rywalizowała o 5. miejsce i wyszło! 23,41 - jak na 19-latkę to jest świetny wynik w półfinale mistrzostw Europy!

Lekkoatletyka - Nie zwalniamy tempa! Nasza młoda Martyna Kotwiła pobiegnie teraz na 200 metrów w pierwszym półfinale. W drugim z półfinałów Anna Kiełbasińska! Ruszamy z pierwszym wyścigiem.

Lekkoatletyka TAK JEST! Trzech Polaków w finale! Adam Kszczot wygrywa ten bieg - 1:46,11! Na drugiej lokacie kolejny z Polaków - 1:46,17. Ależ wspaniałe były te dwa biegi!

Lekkoatletyka - Borkowski jest w finale. Pewne miejsce w nim mają też Andreasowie - Kramer ze Szwecji i Bube z Danii. Kto awansuje z drugiego biegu? Adam Kszczot i Michał Rozmys na starcie! Trzech Polaków w finale?!

Lekkoatletyka - Kapitalnie Mateusz Borkowski! Wydaje się, że ruszył zbyt późno spod krawężnika, ale ostatecznie napędził się, wyprzedził kolejnych rywali i dzięki temu - z czasem 1:46,54 jest w finale! BRAWO!

Lekkoatletyka - A my tymczasem już koncentrujemy się na półfinale 800-metrowców. W pierwszym biegu na starcie Mateusz Borkowski, w drugim Michał Rozmys i Adam Kszczot.

Lekkoatletyka - Aktualnie w stolicy Niemiec trwa też finał skoku wzwyż kobiet. Sześć pań przeskoczyło na razie 1,82 m. Część opuszcza wysokość.

Lekkoatletyka - 3. miejsce Damiana Czykiera z rezultatem - 13,45. Polak ma identyczny czas jak Aurel Manga i to właśnie tych dwóch płotkarzy awansuje do finałów spoza dwójek z czasami. Wygrał Martinot-Lagarde 13,32 przed Baji - 13,41. Finał zostanie rozegrany o 21,35.

Lekkoatletyka - Czekamy na występ naszego Damiana Czykiera, który po raz pierwszy zaprezentuje się w Berlinie, z uwagi na to, że był zwolniony ze startu w eliminacjach. Najwięksi rywale Polaka to Francuz Pascal Martinot-Lagarde i Węgier Balazs Baji.

Lekkoatletyka - Orlando Ortega pewnie wygrywa drugi bieg na 110 metrów przez płotki - lepszy czas Hiszpana niż w pierwszym biegu Shubenkova - 13,21. Drugi z awansem Andy Pozzi.

Lekkoatletyka - A wracając do pierwszego wyścigu na 110 metrów przez płotki - startujący pod flagą IAAF Sergey Shubenkov wygrał z czasem 13,24. Jako drugi bezpośredni awans uzyskał Niemiec Gregor Traber - 13,26.

Lekkoatletyka - A oto plan startów biało-czerwonych dzisiejszego wieczoru 19:10 – 110 metrów przez płotki mężczyzn – półfinał – Artur Noga 19:24 – 110 metrów przez płotki mężczyzn – półfinał – Damian Czykier 19:32 – 800 metrów mężczyzn – półfinał – Mateusz Borkowski 19:39 – 800 metrów mężczyzn – półfinał – Adam Kszczot 19:39 – 800 metrów mężczyzn – półfinał – Michał Rozmys 19:48 – 200 metrów kobiet – półfinał – Martyna Kotwiła 19:55 – 200 metrów kobiet – półfinał – Anna Kiełbasińska 21:05 – 400 metrów mężczyzn – Finał – Karol Zalewski 21:20 – 800 metrów kobiet – Finał – Anna Sabat 21:35 – 110 metrów przez płotki mężczyzn – Finał – ew. Artur Noga 21:35 – 110 metrów przez płotki mężczyzn – Finał – ew. Damian Czykier 21:50 – 1500 metrów mężczyzn – Finał – Marcin Lewandowski

Lekkoatletyka - Przenosimy się do Berlina na kolejną wieczorną sesję mistrzostw Europy w lekkiej atletyce. Szybko się to zaczęło. Za nami już bieg Artura Nogi w półfinale na 110 metrów przez płotki. Polak jednak dopiero na 6. miejscu - 13,66. To raczej nie da awansu do finału. W trzecim biegu wieczoru wystąpi Damian Czykier.

Triathlon - Zakończyła się rywalizacja triathlonistów w konkurencji indywidualnej, w której nie mieliśmy Polaków. Tytuł wywalczył Francuz Pierre le Corre, wyprzedzając o 11 sekund Hiszpana Fernando Alarzę i 23 sekundy Belga Martena van Riela.

Skoki do wody -Kaja Skrzek ostatecznie siódma. To niezły wynik, ale mogło być jeszcze lepiej. Szkoda. Złoto i srebro dla Rosjanek - Marii Poliakowej i Nadezhdy Bazhiny. Na najniższym stopniu podium staje Włoszka Elena Bertocchi. Kolejne konkurencje już jutro!

Skoki do wody - Trudno będzie utrzymać tą świetną pozycję, bo ostatni skok wyszedł Kaji najgorzej z wszystkich pięciu. Podobnie rzecz miała się w przypadku Rzeszutka i Lesiaka.

Skoki do wody - Brawo Kaja - Czwarty skok minimalnie "niedokręcony", ale Polka awansuje na piąte miejsce przed ostatnią serią!

Skoki do wody - Brawo Kaja! Trzeci skok w wykonaniu Polki znalazł uznanie w oczach sędziów i Polka z łączną notą 149.10 awansuje na szóste miejsce. Zmiana na prowadzeniu - obecnie liderką jest Rosjanka Nadhezdha Bazhina.

Skoki do wody - Zgodnie z przewidywaniami Polka siódma po dwóch skokach. Prowadzi Niemka Tina Punzel.

Skoki do wody - Pierwsza próba Kaji Skrzek bardzo dobra, oceniona na 56 punktów, druga słabsza - 46 punktów. Da to Polce zapewne miejsce w połowie stawki.

Skoki do wody - Szóste miejsce nie jest złe,a le mogło być czwarte. Jednak ostatni skok Andrzeja Rzeszutka i Kacpra Lesiaka zepchnął ich do drugiej połowy stawki. Mistrzami Europy Rosjanie Evgenii Kuznetsov i Ilia Zakharov, srebro dla Jacka Laughera i Christophera Mearsa z Wielkiej Brytanii, brąz dla Niemców Patricka Hausdinga i Larsa Reudigera. Za 20 minut rozpocznie się finał skoków na trampolinie jednometrowej z udziałem Kai Skrzek.

Skoki do wody - Szkoda!!! Bardzo szkoda! Ostatni skok zepsuty przez Rzeszutka i Lesiaka i niska nota... Będzie spadek w klasyfikacji...

Skoki do wody - No proszę! Polacy przed ostatnią serią skoków na czwartym miejscu! O medal będzie ciężko, bo strata do trzecich Niemców jest spora, ale...

Skoki do wody - Ładny skok w czwartej serii Rzeszutka i Lesiaka daje im awans o jedną lokatę kosztem Włochów, którzy zepsuli swój skok. Laugher i Mears wciąż na prowadzeniu.

Skoki do wody - Włosi i Ukraińcy zaryzykowali trudniejsze skoki, wykonali je bardzo dobrze i wyprzedzili Polaków. Na półmetku rywalizacji na prowadzeniu Brytyjczycy, a nasza para na szóstej lokacie.

Skoki do wody - Seria trzecia to już skoki o wyższej trudności (mnożnik oceny x3) - polska para uzyskuje wynik 67.40, co powinno dać utrzymanie czwartej lokaty.

Skoki do wody - Bez zmian po dwóch kolejkach. Prowadzą Rosjanie, za nimi Niemcy, na trzecim miejscu Brytyjczycy, a o 1.2 pkt z nimi Lesiak i Rzeszutek.

Skoki do wody - Drugi skok polskiej pary też bardzo ładny, czysty, synchroniczny, ale nieznacznie niżej oceniony przez sędziów. Za skok Kacper i Andrzej otrzymują 48 punktów, łącznie mają 97.20.

Skoki do wody - Po pierwszej serii skoków Lesiak i Rzeszutek na świetnej czwartej pozycji! Do podium brakuje 0.6 punktu, ale przed nami jeszcze pięć skoków.

Skoki do wody - Pierwszy skok naszej pary oceniony przez sędziów dość wysoko - noty w okolicy 8.0. Łączna nota Lesiaka i Rzeszutka to 49.20. Czekamy na kolejne występy.

Kolarstwo BMX - W Glasgow rozegrano wyścigi motos, czyli eliminacje do jutrzejszych decydujących wyścigów. W zawodach zabrakło Polaków. Niespodzianek nie było. Jutro o medale powalczą główni faworyci. Wśród kobiet są to: Holenderki Laura Smulders, Merel Smulders i Judy Baauw, Belgijka Elke Vanhoof czy Dunka Simone Tetsche Christensen. Wśród mężczyzn faworytami są: Francuzi Sylvain Andre, Jeremy Rencurel i Roman Mahieu, a także Holender Niek Kimmann i Szwacjar David Graf.

Skoki do wody - Już za 15 minut w Glasgow rozpocznie się finał skoków synchronicznych z trampoliny 3-metrowej mężczyzn. Wsród dziesięciu par mamy Kacpra Lesiaka i Andrzeja Rzeszutka. Liczymy na dobry występ, za jaki uznać należałoby wejście do czołowej ósemki konkursu.

Lekkoatletyka - To tyle jeśli chodzi o sesję poranną. Wracamy o 19:10, kiedy to do walki o finał przystąpią specjaliści od wysokich płotków.

Lekkoatletyka - Polki wygrywają drugi półfinał i awansują do finału razem z Francuzkami i Belgijkami. Z czasem wchodzą też Rumunki i Słowaczki (z pierwszego biegu).

Lekkoatletyka - Włoszki, Brytyjki i Niemki weszły bezpośrednio do finału 4x400 m kobiet z pierwszego biegu. Czekamy na drugi półfinał z Polkami. Ich rywalkami będą m.in. Francuzki, Rumunki czy Ukrainki.

Lekkoatletyka - Awans do finału trójskoku dało 16.41 m. Kwalifikacji nie przeszedł m.in. obrońca tytułu, Niemiec Max Hess.

Lekkoatletyka - Za chwilę do półfinałów na 4x400 m przystąpią panie. Polki w drugim biegu, również w rezerwowym składzie i trochę eksperymentalnym zestawieniu zmian - Hołub-Kowali, Wyciszkiewicz, Kaczmarek i Dąbrowska.

Lekkoatletyka - Na szczęście drugi bieg sztafetowy był wolniejszy od pierwszego i Polacy wchodzą do finału.

Lekkoatletyka - Niestety, Polacy kończą na 4. miejscu i nie mogą być pewni awansu do finału. Czekamy na wyniki drugiego półfinału.

Lekkoatletyka - A na bieżni startują półfinały 4x400 mężczyzn. Polacy wychodzą rezerwowym składem - Kowaluk, Omelko, Rzeźniczak, Duszyński. Trzeba zmieścić się w trójce. Ich rywalami m.in. Brytyjczycy, Francuzi czy Niemcy.

Lekkoatletyka - Kontuzja Hoffmanna podczas rozbiegu do pierwszej próby. Wygląda to źle, Polak nie będzie skakał i te mistrzostwa już się dla niego kończą. Oby to nie było nic poważnego.

Lekkoatletyka - Rozpoczęły się kwalifikacje trójskoku mężczyzn. Czekamy na skok Karola Hoffmanna. Minimum wynosi 16.75 m.

Lekkoatletyka - Niestety, dość słaby bieg Matyldy Kowal i Katarzyny Kowalskiej. Polki przybiegły odpowiednio na 13. i 15. miejscu. Drugi bieg był szybszy więc Alicja Konieczek również bez awansu.

Lekkoatletyka - Alicja Konieczek finiszuje na 9. pozycji i ma jeszcze nadzieję na awans z czasem. Co ważne, Polka sporo poprawiła swój rekord życiowy. W drugim biegu pobiegną Matylda Kowal i Katarzyna Kowalska.

Lekkoatletyka - Wystartowały półfinały na 3000 m z przeszkodami kobiet. W pierwszym biegnie Alicja Konieczek. Do finału awansuje czołowa piątka + 5 zawodniczek z najlepszymi czasami.

Lekkoatletyka - Paweł Wojciechowski też przeskoczył 5.61 m w pierwszej próbie i prawdopodobnie tym samym również zapewnił sobie awans do finału.

Lekkoatletyka - Piotr Lisek za to nie ma powodów do niepokoju. Polak w pierwszej próbie pokonał 5.61 m i prawdopodobnie już ta wysokość da awans do finału, choć w grze jest jeszcze więcej niż 12 tyczkarzy.

Lekkoatletyka - Niespodzianka w konkursie tyczkarzy. Żadnej wysokości nie zalicza Raphael Holzdeppe i nie awansuje do finału. Z tego samego powodu odpadają też m.in. Ilja Mudrow, Ben Broeders czy Jan Kudlicka (choć on akurat wcześniej zaliczył 5.36 m).

Skoki do wody - Miła informacja z Glasgow. Kaja Skrzek zajęła 11. miejsce w kwalifikacjach konkursu na trampolinie 1-metrowej i wystartuje w finale, zaplanowanym na 16:00.

Lekkoatletyka - Świetny, spokojny bieg Sofii Ennaoui, zakończony zwycięstwem w biegu i pewnym awansem do finału. Mamy więc dwie Polki w finale na 1500 m kobiet.

Lekkoatletyka - Za chwilę drugi półfinał na 1500 m z Sofią Ennaoui. Trzeba przyznać, że Polka awansowała do grona jednej z faworytek do medalu - ze startu na tym dystansie zrezygnowały m.in. Sifan Hassan, Meraf Bahta i Elish McColgan.

Lekkoatletyka - Było gorąco, ale świetny finisz dał Cichockiej czwarte miejsce, a co za tym idzie, awans do finału. Obrończyni tytułu, tym razem wchodzi do finału.

Lekkoatletyka - Robert Sobera nie zalicza 5.51 m w trzeciej próbie. Obrońca tytułu nie awansuje więc do finału.

Lekkoatletyka - Na bieżni startują półfinały na 1500 m kobiet. W pierwszym zobaczymy Angelikę Cichocką. Polka musi zmieścić się w czołowej czwórce, żeby nie oglądać się na drugi bieg.

Lekkoatletyka - I mamy trzy Polki w finale rzutu młotem. Malwina Kopron rzuca 71.14 m i awansuje z dużym Q.

Lekkoatletyka - Anita Włodarczyk poprawia się w drugiej próbie na 75.10 m i oczywiście wchodzi do finału, na razie z najlepszym wynikiem.

Lekkoatletyka - Po skoku w dal Katarina Johnson-Thompson ma 113 punktów przewagi nad Nafi Thiam. O wszystkim zadecyduje więc rzut oszczepem, w którym Thiam jest zdecydowanie lepsza od Brytyjki.

Lekkoatletyka - Sobera strąca 5.51 m w drugiej próbie. Już tylko jedna szansa na poprawę.

Lekkoatletyka - Wojciechowski również zalicza 5.51 m w pierwszym podejściu. Sztuka ta nie udała się Robertowi Soberze, przed którym jeszcze dwie próby na tej wysokości.

Lekkoatletyka - Malwina Kopron rozpoczęła kwalifikacje rzutu młotem od próby nieważnej. Anita Włodarczyk rzuciła 69.81 s i jeszcze nie jest pewna awansu.

Lekkoatletyka - Dobra informacja z bieżni. Zarówno Anna Kiełbasińska (23,20 s), jak i Martyna Kotwiła (23,62 s), wywalczyły awans do półfinałów biegów na 200 m. Obie zmieściły się w czołowej trójce swoich serii.

Lekkoatletyka - Robert Sobera przeskoczył 5.36 m w drugim podejściu, a Piotr Lisek ma już za sobą pokonane 5.51 m.

Lekkoatletyka - Paweł Wojciechowski również zaliczył 5.36 m w pierwszej próbie. Zrzutkę zanotował za to Robert Sobera.

Lekkoatletyka - Piotr Lisek rozpoczął kwalifikacje od przeskoczenia 5.36 m w pierwszej próbie.

Lekkoatletyka - Równolegle na dwóch skoczniach rozpoczęły się kwalifikacje skoku o tyczce mężczyzn. W stawce aż 34 zawodników, w tym trzech Polaków. Minimum wynosi 5.66 m.

Lekkoatletyka - I jest awans w pierwszym rzucie! Joanna Fiodorow weszła do koła, rzuciła 71.46 m i już może myśleć o prysznicu. Miejmy nadzieję, że za półtorej godziny w podobnym stylu do finału awansują Malwina Kopron i Anita Włodarczyk.

Lekkoatletyka - Już za chwilę sesję poranną zainaugurują lekkoatleci. Jako pierwsze na płytę stadionu wyjdą młociarki, które powalczą w kwalifikacjach do niedzielnego finału. Najpierw grupa A, gdzie jako pierwsza rzucać będzie Joanna Fiodorow. Minimum wynosi 70 m.

Arkadiusz Kubiak

Z wykształcenia dziennikarz i hispanista. Zagorzały fan lekkiej atletyki, olimpizmu i kina. Na igrzyska24 od 2012 roku, pisząc głównie o Królowej Sportu i taekwondo olimpijskim. Kiedyś łodzianin, obecnie sofijczyk.